Cięcia kadrowe w słupskiej przychodni

Kontrakt na fizjoterapię ambulatoryjną dla przychodni rehabilitacyjnej przy ul. Sygietyńskiego zmniejszył się o 80 proc. Dyrekcja przyznaje, że tak skromna umowa musi pociągnąć za sobą cięcia kadrowe personelu lecznicy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Cięcia kadrowe w słupskiej przychodni

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Głos Pomorza/Rynek Zdrowia

14 cze 2013 11:24


W placówce od lat dziennie przyjmowano około 300 pacjentów. Miesięczny kontrakt z NZF wynosił 120 tys. zł. Teraz lecznica otrzyma 23 tys. zł. To oznacza, że większość leczonych tu od lat pacjentów będzie musiało szukać pomocy w innych placówkach  - donosi "Głos Pomorza".

Słupsku placówka utraciła część kontraktu, ponieważ nie ma sprzętu do rehabilitacji wodnej. Dyrekcja lecznicy tłumaczy, że inwestowała w sprzęt do laseroterapii, bo na takie zabiegi pacjentów jest najwięcej. Dzięki temu nie musieli oni czekać w kolejkach. Dla płatnika takie uzasadnienie nie ma jednak znaczenia - podaje "GP".

W Słupsku zabiegi rehabilitacyjne od lipca będzie mogło wykonywać sześć placówek. Nie ma wśród nich przychodni SP ZOZ MSW z ul. Lelewela - popularnej Polikliniki, która do tej pory oferowała fizjoterapię. Jej szefostwo wniosło w tej sprawie odwołanie w NFZ. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.