Cięcia kadrowe w słupskiej przychodni

0 0
Cięcia kadrowe w słupskiej przychodni

Kontrakt na fizjoterapię ambulatoryjną dla przychodni rehabilitacyjnej przy ul. Sygietyńskiego zmniejszył się o 80 proc. Dyrekcja przyznaje, że tak skromna umowa musi pociągnąć za sobą cięcia kadrowe personelu lecznicy.

W placówce od lat dziennie przyjmowano około 300 pacjentów. Miesięczny kontrakt z NZF wynosił 120 tys. zł. Teraz lecznica otrzyma 23 tys. zł. To oznacza, że większość leczonych tu od lat pacjentów będzie musiało szukać pomocy w innych placówkach  - donosi "Głos Pomorza".

Słupsku placówka utraciła część kontraktu, ponieważ nie ma sprzętu do rehabilitacji wodnej. Dyrekcja lecznicy tłumaczy, że inwestowała w sprzęt do laseroterapii, bo na takie zabiegi pacjentów jest najwięcej. Dzięki temu nie musieli oni czekać w kolejkach. Dla płatnika takie uzasadnienie nie ma jednak znaczenia - podaje "GP".

W Słupsku zabiegi rehabilitacyjne od lipca będzie mogło wykonywać sześć placówek. Nie ma wśród nich przychodni SP ZOZ MSW z ul. Lelewela - popularnej Polikliniki, która do tej pory oferowała fizjoterapię. Jej szefostwo wniosło w tej sprawie odwołanie w NFZ.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.