Biuro pełne zagrożeń. Jak pracować i nie zachorować?

0 0
Biuro pełne zagrożeń. Jak pracować i nie zachorować?
Mycie rąk to podstawa w profilaktyce zakażeń w miejscu pracy (Fot.: Flickr, Ryan Hyde, CC2.0)

• Biura są idealnym miejscem namnażania się bakterii i wirusów.
• Aby uniknąć rozprzestrzeniania się wirusów w firmie, zarówno pracodawcy jak i pracownicy powinni przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Firmy i pracownicy byli świadomi tego, jak łatwo i szybko choroby są przekazywane w środowisku biurowym oraz jakie kroki mogą podjąć, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się zarazków. tymczasem jeden na czterech pracowników biurowych przyznaje się, że nie myje rąk po wyjściu z toalety. 

Naprawdę proste zmiany osobistych nawyków higienicznych pozwalają na uniknięcie choroby. Ważne jest to szczególnie w chłodniejszych miesiącach, kiedy wirusy rozprzestrzeniają się łatwiej, bo spędzamy więcej czasu w pomieszczeniach zamkniętych.

Peter Barratt ekspert ds. mikrobiologii z Rentokil Initial - firmy związen z branżą utrzymania higieny - radzi pracodawcom:

Promuj higienę rąk

Pracownicy powinni myć ręce mydłem dobrej jakości, a dozowniki z preparatem do  dezynfekcji rąk powinny być zawsze dostępne. Zasada brzmi: umyć, wysuszyć, zdezynfekować. 

Obszar wejściowy

Klamki i wspólne punkty dotykowe (blaty w recepcji) to hotspoty ryzyka. Tu bakterie
i wirusy są przenoszone z powierzchni pod ręką i z ręki do ręki. Ważne, aby regularnie dezynfekować te powierzchnie, co zapobiegnie rozprzestrzenianiu się potencjalnej infekcji dalej w głąb biura.

Regularne czyszczenie

Zapewnij regularne, dokładne czyszczenie miejsc wspólnych, takich jak kuchnie, łazienki, szatnie, pokoje socjalne a także korytarze, drzwi i klamki i jeszcze raz klamki. 

Czyste biurka

Zachęcaj pracowników do regularnego czyszczenia powierzchni biurka, zapewnij preparaty antybakteryjne i upewnij się, że przedmioty takie jak klawiatura i telefony są regularnie czyszczone. Badania przeprowadzone przez Rentokil Initial stwierdził, że przeciętna mysz komputerowa miała ponad trzykrotnie więcej bakterii niż sedes i dwa razy więcej niż w spłuczka w toalecie.

Chory pracownik idzie do domu

Upewnij się, że zainfekowany pracownik pozostanie w domu przez co najmniej 48 godzin po ustąpieniu objawów, aby uniknąć zarażenia pozostałych pracowników.

Infografika wirusy w miejscu pracy.PNG
Infografika wirusy w miejscu pracy.PNG

Niezależnie od środowiska pracy, również sami pracownicy powinni wykształcić w sobie dobre praktyki higieniczne, co ma to duże znaczenie w zahamowaniu rozprzestrzeniania się infekcji.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • wiele osób wciąż bagatelizuje higienę rąk, a niektórzy sądzą, że myją ręce właściwie, tymczasem wiele osób robi to źle i/albo za krótko. w internecie zaś można znaleźć bezpłatnie, wydrukować i zawiesić w pracy "instrukcje mycia rąk". ja dla pacjentów pobrałem z ole.pl i zawiesiłem w wc ;)

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.