www.rynekzdrowia.pl

Były dyrektor oddziału NFZ przed sądem

0 0
Były dyrektor oddziału NFZ przed sądem
Fot. PTWP

Były dyrektor kujawsko-pomorskiego oddziału NFZ stanął przed sądem. Tomasz P. odpowiada za wyłudzenia i nadużycie stanowiska, za czasów kiedy był jeszcze naczelnikiem jednego z wydziałów bydgoskiego ZUS.

W listopadzie minionego roku Prokuratura Bydgoszcz-Południe oskarżyła Tomasza P. o to, że w latach 2008-2010, gdy był naczelnikiem wydziału obsługi klientów w bydgoskim ZUS-ie, nadużywał stanowiska i wyłudzał pieniądze.

Śledczy zebrali dowody, że P. prowadził działalność doradczo-szkoleniową. Organizował kursy dla pracowników szpitala miejskiego na temat programów służących do rozliczeń płatników z ZUS. Za szkolenia, które miał przeprowadzać bezpłatnie, wystawiał faktury. Zdaniem prokuratury nie miał do tego prawa.

Tomasz P. usłyszał 11 zarzutów. Oskarżony na takich szkoleniach miał zarobić około 40 tys. zł. Już na początku śledztwa w tej sprawie urzędnik stracił stanowisko i pracę w NFZ. Prokuratura zarzuca P. m.in., że pieniądze za szkolenia brał, ale nie zawsze wywiązywał się z tego zadania. P. temu zaprzeczył. Urzędnikowi grozi do ośmiu lat więzienia.

Współoskarżoną w tej sprawie jest Anna Z., była księgowa ze szpitala miejskiego. Kobieta odpowiada przed sądem za pomocnictwo. Ona także nie przyznaje się do winy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.