Bruksela: związkowcy protestowali przeciwko prywatyzacji w ochronie zdrowia

Przeciwko oszczędnościom i prywatyzacji w ochronie zdrowia protestowały w czwartek, 14 marca w Brukseli tysiące związkowców z krajów UE, w tym Polacy. "Nie będziemy płacić za wasz kryzys!" - to przesłanie miało dotrzeć do obradujących w stolicy Belgii unijnych przywódców.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bruksela: związkowcy protestowali przeciwko prywatyzacji w ochronie zdrowia

PODZIEL SIĘ


Autor: naszdziennik.pl/Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

15 mar 2013 10:57


Związkowcy zebrali się nieopodal budynku Rady UE, do której po południu zjeżdżali szefowie państw i rządów 27 krajów, by wziąć udział w szczycie UE poświęconym dalszej walce z kryzysem i jego społecznymi skutkami, szczególnie rosnącym bezrobociem wśród młodzieży.

Pod hasłem "Zdrowie i Solidarność" w Brukseli protestowano w czwartek także przeciwko prywatyzacji ochrony zdrowia.
- Wszyscy powinni mieć jednakowy dostęp do leczenia. Zdrowie jest dobrem ogólnospołecznym i powinno być dostępne dla każdego - powiedziała Krystyna Ptok z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Dodała, że jej koledzy w Europie również ostrzegają, że w ich krajach trend prywatyzacji szpitali i poradni jest coraz wyraźniejszy, a placówek niepublicznych jest coraz więcej. - Niech one także funkcjonują, ale trzeba myśleć o najbiedniejszych - zaznaczyła Krystyna Ptok.
Delegacje związków spotkały się z Komisją Europejską, której przekazały swoje postulaty.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.