Brakuje wykwalifikowanej kadry w salonach masażu

0 0
Brakuje wykwalifikowanej kadry w salonach masażu

Salony masażu w Polsce z roku na rok mają coraz więcej klientów. Nie każdy jednak oferuje w pełni profesjonalne usługi. Warto więc sprawdzić, czy specjalista zdał państwowy egzamin na masażystę, który nadaje prawo do wykonywania zawodu. Wykwalifikowany masażysta przed wykonaniem zabiegu, powinien przeprowadzić wywiad z klientem i dowiedzieć się, w jakim celu ma zrobić masaż.

Masaż ma nieocenione właściwości – łagodzi ból, rozluźnia mięśnie, wzmacnia serce, oczyszcza organizm z toksyn. Zanim jednak wybierzemy się do gabinetu i poddamy zabiegowi, sprawdźmy, czy trafiliśmy na profesjonalistę.

–  Zawsze masaż powinien być poprzedzony jakimś rodzajem wywiadu – tłumaczy Michał Stadnicki, masażysta z Kliniki Ruchu – Jeśli przychodzimy z dolegliwościami bólowymi, to masażysta powinien od nas dostać diagnozę lekarską i skierowanie na masaż. Jeśli nas o coś takiego nie poprosi i jeśli po przejściu do gabinetu dowiemy się od razu, że powinniśmy położyć się na stół , to w zasadzie możemy z niego wychodzić – mówi Stadnicki.

Zwraca również uwagę na to, że profesjonalista powinien mieć dokumenty, potwierdzające zdanie państwowego egzaminu na masażystę, dzięki czemu posiada on prawo do wykonywania zawodu.

– Kolejne kursy, kursy rozszerzające mogą wzbogacić jakiś zasób technik czy umiejętności, natomiast starajmy się zawsze o ten podstawowy certyfikat, państwowy dyplom – mówi Michał Stadnicki z Kliniki Ruchu – Taki dyplom często wisi w gabinecie w widocznym dla klienta miejscu.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.