Brakuje wykwalifikowanej kadry w salonach masażu

Salony masażu w Polsce z roku na rok mają coraz więcej klientów. Nie każdy jednak oferuje w pełni profesjonalne usługi. Warto więc sprawdzić, czy specjalista zdał państwowy egzamin na masażystę, który nadaje prawo do wykonywania zawodu. Wykwalifikowany masażysta przed wykonaniem zabiegu, powinien przeprowadzić wywiad z klientem i dowiedzieć się, w jakim celu ma zrobić masaż.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Brakuje wykwalifikowanej kadry w salonach masażu

PODZIEL SIĘ


Autor: Newseria.pl

18 paź 2013 12:14


Masaż ma nieocenione właściwości – łagodzi ból, rozluźnia mięśnie, wzmacnia serce, oczyszcza organizm z toksyn. Zanim jednak wybierzemy się do gabinetu i poddamy zabiegowi, sprawdźmy, czy trafiliśmy na profesjonalistę.

–  Zawsze masaż powinien być poprzedzony jakimś rodzajem wywiadu – tłumaczy Michał Stadnicki, masażysta z Kliniki Ruchu – Jeśli przychodzimy z dolegliwościami bólowymi, to masażysta powinien od nas dostać diagnozę lekarską i skierowanie na masaż. Jeśli nas o coś takiego nie poprosi i jeśli po przejściu do gabinetu dowiemy się od razu, że powinniśmy położyć się na stół , to w zasadzie możemy z niego wychodzić – mówi Stadnicki.

Zwraca również uwagę na to, że profesjonalista powinien mieć dokumenty, potwierdzające zdanie państwowego egzaminu na masażystę, dzięki czemu posiada on prawo do wykonywania zawodu.

– Kolejne kursy, kursy rozszerzające mogą wzbogacić jakiś zasób technik czy umiejętności, natomiast starajmy się zawsze o ten podstawowy certyfikat, państwowy dyplom – mówi Michał Stadnicki z Kliniki Ruchu – Taki dyplom często wisi w gabinecie w widocznym dla klienta miejscu. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.