Biedronka wysyła ponad 55 tys. pracowników na badania

Jeronimo Martins Polska po raz kolejny zachęca swoich pracowników do profilaktyki zdrowotnej i funduje im badania. Zaproszenia do skorzystania z badań trafiły do ponad 55 tys. pracowników Biedronki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Biedronka wysyła ponad 55 tys. pracowników na badania

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

7 kwi 2015 9:51


W ramach programu „Razem zadbajmy o zdrowie” pracownicy JMP mają możliwość skorzystania ze specjalistycznych badań, w całości finansowanych przez pracodawcę, których przeprowadzenie pozwala na zapobieganie i wczesne wykrycie groźnych chorób. Badania dla kobiet obejmują mammografię lub USG piersi, wizytę u ginekologa z pobraniem cytologii, morfologię i konsultację internisty.

Czytaj też: Zastępcy kierowników w Biedronce czują się oszukani i robią raban

Mężczyźni mogą przeprowadzić kompleksowe badania analityczne (w tym morfologię, badanie moczu i lipidogram), USG jamy brzusznej, EKG spoczynkowe, diagnostykę prostaty oraz skonsultować wyniki badań z internistą. W tym roku pakiet badań został rozszerzony o konsultacje okulisty lub dentysty oraz możliwość skorzystania z konsultacji telefonicznych dietetyka i psychologa.

Program nie tylko umożliwia wszystkim pracownikom wzięcie udziału w badaniach, ale także ma na celu ich edukowanie nt. profilaktyki zdrowotnej, w tym sposobu przeprowadzania i zakresu badań diagnostycznych. Do rąk wszystkich pracowników trafiły „Pakiety zdrowia” – przesyłki z kompletem informacji nt. programu, w tym przewodnik po badaniach profilaktycznych.

W samym tylko 2014 roku pracownicy Biedronki skorzystali z ponad 10 tys. badań w ramach programu „Razem zadbajmy o zdrowie”. Od początku trwania programu, czyli 2005 r., dzięki tym badaniom profilaktycznym udało się wykryć przypadki początkowego stadium różnych chorób, których rozwojowi na czas można było zapobiec.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.