Będą wyciągane konsekwencje wobec lekarzy i pielęgniarek odwodzących od szczepień?

Podejmujący decyzję o niezaszczepieniu swego dziecka narażają je na niebezpieczeństwo, ale też inne dzieci - powiedział w środę (14 czerwca) w Bydgoszczy minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Podkreślił, że wobec lekarzy i pielęgniarek odwodzących ludzi od szczepień należy wyciągać konsekwencje.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będą wyciągane konsekwencje wobec lekarzy i pielęgniarek odwodzących od szczepień?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

14 cze 2017 21:08


- Ci, którzy podejmują decyzję o niezaszczepieniu swego dziecka nie tylko narażają na niebezpieczeństwo swoje dziecko, ale także inne dzieci. To jest wielka odpowiedzialność, z której wszyscy decydujący się na taki krok muszą zdawać sobie sprawę -  mówił minister.

Zaznaczył: - Jeszcze większa odpowiedzialność - na to kładę największy nacisk - spada na profesjonalistów medycznych, którzy udzielają takich niemądrych, czy wręcz szkodliwych rad, odwodząc ludzi od szczepień. Myślę o lekarzach, pielęgniarkach. To jest zupełnie niedopuszczalne i w stosunku do tych osób z całą pewnością, z całą surowością należy wyciągać wszystkie możliwie konsekwencje, z pozbawianiem możliwości kontaktu z pacjentami włącznie.

Radziwiłł podkreślił, że szczepienia to jedno z największych osiągnięć cywilizacji, w której żyjemy.

- Jesteśmy w sytuacji, która powinna wzbudzić w nas wszystkich, politykach, dziennikarzach i wszystkich ludziach dobrej woli, którzy racjonalnie myślą, głęboką refleksję i poczucie odpowiedzialności.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Iga 2017-06-16 17:39:35

A gdyby tak wyjść ze skostniałego sposobu myślenia i zacząć reagować elastycznie? Realnie do zagrożeń epidemiologicznych! zamiast dbałości o budżet (producentów, dystrybutorów itd.)

Iga 2017-06-16 17:34:56

O ewentualnym (!) obowiązku szczepień powinny decydować realne zagrożenia epidemiologiczne. Wszak owe są monitorowane, nieprawdaż? Instytucje badające zagrożenia epidemiologiczne powinny być niezależne od polityków (ministrów). Medycy mówiący prawdę (całą ) o szczepieniach, powinni być nagradzani. Za odwagę, uczciwość i nieuleganie korupcji (finansowej, systemowej, moralnej).

Zeghar 2017-06-15 03:05:55

Ktoś mu śrubkę przykręcił. skoro tak za wszelką cenę dąży do szczepienia każdego kogo się da.