Będą podwyżki w sandomierskim szpitalu

Z sukcesem zakończył się spór zbiorowy w sandomierskim szpitalu. Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” i trzy inne związki zawodowe podpisały z dyrektorem porozumienie o podwyżkach płac.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będą podwyżki w sandomierskim szpitalu

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

24 lut 2015 12:11


Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu otrzymał w ubiegłym roku akredytację. Wielki wysiłek pielęgniarek i całego personelu w podnoszeniu standardów leczniczych nie przekłada się na poziom płac. Licząca 900 osób załoga szpitala od 2008 r. nie otrzymała żadnych podwyżek.

Z tego powodu wszystkie działające w szpitalu związki zawodowe wystąpiły na wiosnę ubiegłego roku o podwyżki płac, szczególnie dla najmniej zarabiających pracowników. Kolejne tury rozmów z dyrekcją i wystąpienia do starostwa powiatowego nie przyniosły pozytywnych rezultatów i zakończyły się protokołem rozbieżności.

Czytaj też: Będzie strajk w szpitalu w Radomsku

Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” i pozostałe związki zawodowe zdecydowały o zorganizowaniu 15 stycznia pikiety przed starostwem powiatowym w Sandomierzu. Związkowcy i pracownicy sandomierskiego szpitala byli wspierani przez organizacje zakładowe NSZZ „S” Regionalnej Sekcji Służby Zdrowia i Regionu Ziemia Sandomierska NSZZ „S”.

Po pikiecie związkowcy podjęli kolejne rozmowy z dyrektorem z udziałem mediatora. 20 lutego podpisano porozumienie o podwyżkach płac. Od dnia 1 lutego płaca zasadnicza pracowników szpitala, których płaca zasadnicza nie przekracza kwoty 3 tysiące złotych wzrośnie o kwotę 130 złotych miesięcznie na pełny etat.

Pracownicy zatrudnieni w niepełnym wymiarze czasu pracy otrzymają podwyżkę proporcjonalnie do wymiaru etatu. W zawartym porozumieniu pracodawca zawarł zapis, ze w roku 2015 nie planuje rozwiązywania umów o pracę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.