Asystentka stomatologiczna, praca: Znów będzie się można kształcić w zawodzie?

Reaktywacja kształcenia w zawodzie asystentka stomatologiczna w oparciu o środki publiczne będzie zależeć od stanowiska samorządu lekarzy i lekarzy dentystów?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Asystentka stomatologiczna, praca: Znów będzie się można kształcić w zawodzie?

PODZIEL SIĘ


Autor: Infodent24.pl/AT

www.infodent24.pl

7 kwi 2016 8:50


Do takiego wniosku można dojść czytając pismo skierowane do szefa NRL, a sygnowane przez Departament Nauki i Szkolnictwa Wyższego MZ.

Pismo to na stronie Autonomia Stomatologów upublicznił wiceprezes WIL Andrzej Cisło.

Ministerstwo Zdrowia przypomina, że od roku szkolnego 2016/2017 w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe nie będzie prowadzona rekrutacja kandydatów do klas pierwszych (na semestr pierwszy), w których realizuje się kształcenie w zawodzie asystentka stomatologiczna.

Czytaj też: Dentyści na czarnej liście

O tym wiedzą wszyscy, nie wszyscy jednak wiedzą, że Ministerstwo Zdrowia otrzymało pismo od ministra edukacji narodowej, w którym szef tego resortu informuje, iż jeżeli minister zdrowia uzna za zasadne utrzymanie kształcenia w zawodzie asystentka stomatologiczna, to przepisy likwidujące tę formę szkolenia zawodowego zostaną uchylone.

W tej sytuacji Ministerstwo Zdrowia zwróciło się do NRL o wyrażenie stanowiska w sprawie zasadności utrzymania kształcenia w zawodzie asystentka stomatologiczna.

Wygląda na to, że piłka jest po stronie samorządu lekarzy i lekarzy dentystów. Czasu nie zostało wiele, gdyż w piśmie MZ czytamy, iż z uwagi na konieczność pilnego udzielenia odpowiedzi na pytanie Ministerstwa Edukacji Narodowej, stanowisko NRL oczekiwane jest do 8 kwietnia 2016 r.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Waws 2016-04-15 16:02:27

ZA TYSIĄC MIESIĘCZNIE. WALCIE SIĘ.