www.infodent24.pl

Asystentka stomatologiczna, praca: Znów będzie się można kształcić w zawodzie?

0 0
Asystentka stomatologiczna, praca: Znów będzie się można kształcić w zawodzie?
Ministerstwo Zdrowia zwróciło się do NRL o wyrażenie stanowiska w sprawie zasadności utrzymania kształcenia w zawodzie asystentka stomatologiczna (fot.fotolia)

Reaktywacja kształcenia w zawodzie asystentka stomatologiczna w oparciu o środki publiczne będzie zależeć od stanowiska samorządu lekarzy i lekarzy dentystów?

Do takiego wniosku można dojść czytając pismo skierowane do szefa NRL, a sygnowane przez Departament Nauki i Szkolnictwa Wyższego MZ.

Pismo to na stronie Autonomia Stomatologów upublicznił wiceprezes WIL Andrzej Cisło.

Ministerstwo Zdrowia przypomina, że od roku szkolnego 2016/2017 w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe nie będzie prowadzona rekrutacja kandydatów do klas pierwszych (na semestr pierwszy), w których realizuje się kształcenie w zawodzie asystentka stomatologiczna.

Czytaj też: Dentyści na czarnej liście

O tym wiedzą wszyscy, nie wszyscy jednak wiedzą, że Ministerstwo Zdrowia otrzymało pismo od ministra edukacji narodowej, w którym szef tego resortu informuje, iż jeżeli minister zdrowia uzna za zasadne utrzymanie kształcenia w zawodzie asystentka stomatologiczna, to przepisy likwidujące tę formę szkolenia zawodowego zostaną uchylone.

W tej sytuacji Ministerstwo Zdrowia zwróciło się do NRL o wyrażenie stanowiska w sprawie zasadności utrzymania kształcenia w zawodzie asystentka stomatologiczna.

Wygląda na to, że piłka jest po stronie samorządu lekarzy i lekarzy dentystów. Czasu nie zostało wiele, gdyż w piśmie MZ czytamy, iż z uwagi na konieczność pilnego udzielenia odpowiedzi na pytanie Ministerstwa Edukacji Narodowej, stanowisko NRL oczekiwane jest do 8 kwietnia 2016 r.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • ZA TYSIĄC MIESIĘCZNIE. WALCIE SIĘ.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.