New Look zamyka 60 sklepów. Zagrożonych prawie 1000 miejsc pracy

Sieć sklepów odzieżowych w Wielkiej Brytanii ogłosiła plan zamknięcia 60 sklepów, w tym dwóch flagowych na Oxford Street. Zdaniem analityka Global Data, jest to krok konieczny dla przetrwania firmy, jednak jeszcze niewystarczający by odwrócić niekorzystny trend.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

New Look zamyka 60 sklepów. Zagrożonych prawie 1000 miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl

dlahandlu.pl

8 mar 2018 18:18


Brytyjski detalista modowy New Look ogłosił w środę (7 marca), że zamierza zmniejszyć sieć swoich sklepów o 60 placówek, z obecnie istniejących 593 sklepów. Może to wiązać się z utratą 980 miejsc pracy.

- O ile zamknięcie sklepów doprowadzi w krótkim okresie do utraty udziału w rynku, jest to długo oczekiwany i konieczny krok. Plan detalisty, który ma zamknąć tylko 10 proc. brytyjskiej powierzchni handlowej, nie wystarczy, a New Look musi kontynuować racjonalizację nazbyt rozrośniętej sieci sklepów, która jest ogromnym obciążeniem dla sprzedawcy – mówi Charlotte Pearce Retail Analyst w GlobalData.

Ocenia ona, że kłopoty New Look związane są z „utratą atrakcyjności marki i zmniejszaniem się jej znaczenia wśród głównej bazy klientów w Wielkiej Brytanii”.

- Firma New Look może teraz wypaść z pierwszej piętnastki największych brytyjskich sieci odzieżowych. Jednak odchudzona sieć poprawi produktywność przestrzeni, zwiększy zysk na sklep i zapewni bardziej spójny wizerunek marki, który jest bardzo potrzebny dla przetrwania sprzedawcy – ocenia analityk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.