Jest ratunek dla Pesy Bydgoszcz

Rosną szanse Pesy na wyjście z finansowych tarapatów. Banki porozumiały się w sprawie udzielenia jej 200 mln zł kredytu. Ma być pierwszym krokiem w restrukturyzacji bydgoskiej spółki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jest ratunek dla Pesy Bydgoszcz

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

26 paź 2017 7:19


Banki wkrótce ogłoszą porozumienie w sprawie 200 mln zł pożyczki dla spółki Pesa. Wiosną ma zostać dokapitalizowana, np. przez inwestorów z Chin lub Hiszpanii - pisze czwartkowy "Puls Biznesu".

"Rosną szanse Pesy na wyjście z finansowych tarapatów. Banki porozumiały się w sprawie udzielenia jej 200 mln zł kredytu i wkrótce mają to oficjalnie ogłosić. Pieniądze będą pochodzić z PKO BP, który jest liderem konsorcjum, oraz Pekao, Banku Gospodarstwa Krajowego, Raiffeisena, BZ WBK i w mBanku" - czytamy w dzienniku. Na gwarancje kontraktowe zgodził się także PZU.

Kredyt ma być pierwszym krokiem w restrukturyzacji bydgoskiej spółki. Zapewni jej przetrwanie do momentu, aż pojawią się nowi inwestorzy. Potencjalnie brane są pod uwagę firmy z Hiszpanii oraz Chin. Jak informuje "PB", w najbliższych dniach do Polski mają przyjechać w tej sprawie dwie delegacje.

Kto dokładnie kupi akacje Pesy, wyjaśni się wiosną przyszłego roku - czytamy w dzienniku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.