Facebook, Mark Zuckerberg: Chcą odwołania szefa Facebooka ze stanowiska

Już 333 tys. osób podpisało petycję o usunięcie Marka Zuckerberga ze stanowiska szefa rady dyrektorów Facebooka. Powód?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Facebook, Mark Zuckerberg: Chcą odwołania szefa Facebooka ze stanowiska

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

13 lut 2017 15:52


Jak donosi portal Venture Beat, podpisy pod petycją o odwołaniu Zuckerberga zbiera organizacja SumOfUs. Ocenia ona organizacje pod względem podejścia do kwestii klimatycznych, dyskryminacji, praw pracowników czy korupcji.

Zdaniem organizacji SumOfUs, zmiana ta wyszłaby na dobre Facebookowi. Nowa osoba na stanowisku szefa rady dyrektorów miałaby zaprowadzić porządek w firmie, poza tym byłaby bardziej "niezależna". Mark Zuckerberg stoi nie tylko na czele rady dyrektorów (odpowiednik polskiej rady nadzorczej), ale również na czele firmy. To nie jest jednak odosobniony przypadek.

Tak samo jest m.in. w takich firmach jak: Tesla, Walt Disney Company, IBM, Amazon, Netflix czy Salesforce - wszędzie tam jedna osoba pełni obie te funkcje - prezesa i szefa rady dyrektorów.

Tak czy inaczej, pod petycją o usunięcie Zuckerberga ze stanowiska podpisało się już 333 tys. osób, z czego 1,5 tys. to udziałowcy spółki - informuje serwis Venture Beat. Czy to się uda? Zważywszy na fakt, że Mark Zuckerberg posiada uprzywilejowany pakiet akcji, może być to trudne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ANONIMOWO 2017-02-13 20:51:37

To wygląda na KACZKĘ DZIENNIKARSKĄ. Mark sobie poradzi z resztą przeciwników.