Bogusław Ziętek: Im szybciej dojdzie do fuzji KHW z PGG tym lepiej. Inaczej górnicy zostaną bez wypłat

• PGG i KHW nie mogą funkcjonować oddzielnie, bo dziś te dwie spółki razem będą miały mniej kopalń niż kiedyś sam Katowicki Holding Węglowy - mówi Bogusław Ziętek, szef Sierpnia 80.

• Jak najszybciej trzeba uzgodnić wszystkie kwestie, które są ważne przy połączeniu obu firm. Im szybciej do tego dojdzie, tym lepiej - dodaje.

• Ktoś doprowadził Katowicki Holding Węglowy do granicy upadłości i jeżeli szybko nie doprowadzi się do fuzji z Polską Grupą Górniczą, to w marcu lub kwietniu górnicy KHW zostaną bez wypłat - mówi Ziętek.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bogusław Ziętek: Im szybciej dojdzie do fuzji KHW z PGG tym lepiej. Inaczej górnicy zostaną bez wypłat

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl/AT

wnp.pl

15 lut 2017 10:49


Jak Pan ocenia możliwość szybkiego osiągnięcia porozumienia w sprawie połączenia Katowickiego Holdingu Węglowego z Polską Grupą Górniczą?

- Przyszłość Katowickiego Holdingu Węglowego jest tylko w ramach Polskiej Grupy Górniczej. Dlatego też jak najszybciej trzeba uzgodnić wszystkie kwestie, które są ważne przy połączeniu obu firm. Im szybciej do tego dojdzie, tym lepiej. Dlatego, że samo połączenie jest dopiero początkiem scalania tych dwóch firm.

Gdzie dostrzega Pan największe przeszkody?

- Dla nas najważniejsze jest to, aby pracownicy Katowickiego Holdingu Węglowego zachowali swoje miejsca pracy oraz by ich wynagrodzenie nie odbiegało od poziomu wynagradzania górników z Polskiej Grupy Górniczej. Istotą sprawy jest to, żeby średnia wynagrodzeń na kopalniach KHW i PGG była na tym samym poziomie.

Czytaj też: Połączenie KHW i PGG przed końcem marca

Tak, czy siak, w ramach nowej struktury połączonych już spółek czeka nas negocjowanie nowego układu zbiorowego i systemu wynagradzania.

Widzi Pan jakąś alternatywę dla tego połączenia?

- Tu nie ma wyjścia! Ktoś doprowadził KHW do granicy upadłości i jeżeli szybko nie doprowadzi się do fuzji obu firm, to w marcu lub kwietniu górnicy KHW zostaną bez wypłat.

Mam nadzieję, że dojdzie do rozliczenia tych wszystkich, którzy wyprowadzali z KHW dziesiątki, a nawet setki milionów złotych doprowadzając tę firmę na skraj bankructwa.

Czytaj też: Górnicze związki zgłaszają uwagi do porozumienia poprzedzającego połączenie KHW i PGG

Wiem także, że są tacy, którzy za wszelką cenę chcą przeszkodzić w procesie łączenia tych dwóch firm, ponieważ oznacza to koniec ich interesów. Nie jest żadną tajemnicą, że przez lata na KHW żerowały spółki związkowe, które wyprowadzały z tej firmy setki milionów złotych.

A wy jesteście święci i czyści jak łza?

- Nigdy nie prowadziliśmy żadnych interesów z KHW, nie posiadamy żadnych spółek, nie uczestniczymy w żadnych radach nadzorczych. Święci nie jesteśmy, ale własnej firmy nie okradaliśmy.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.