Zwolnienia w HTC: 15 proc. pracowników pójdzie na bruk

Firma HTC Corporation ogłosiła program reorganizacji działalności, w ramach którego przewiduje zmniejszenie zatrudnienia o 15 proc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zwolnienia w HTC: 15 proc. pracowników pójdzie na bruk

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

14 sie 2015 12:46


Jest to część programu naprawczego wprowadzanego po ogłoszeniu wyników finansowych z minionego kwartału, w którym tajwańska firma telefonów komórkowych odnotowała duże straty. Zakończył sie on stratą netto ok. 158 mln dolarów.

Zwolnienia w całej firmie

"Cięcia obejmą całą firmę i będą znaczne" - powiedział dyrektor finansowy HTC Chialin Chang po ogłoszeniu wyników finansowych za ostatni kwartał. Chang zapowiedział wówczas, że oszczędności potrwają do pierwszego kwartału przyszłego roku.

jeszcze przez co najmniej cztery kwartały na rynku smartfonów z wysokiej półki. Poza linią HTC Desire firma nie posiada również w swojej ofercie większego wyboru tańszych telefonów. W tym momencie produkty HTC to tylko 2 proc. globalnego rynku smartfonów.

Kłopoty jeszcze przez cztery kwartały

Jak zapowiedział Chang, firma pokłada duże nadzieje w sprzedaży swoich flagowych smartfonów w Indiach i innych rozwijających się rynkach. Potwierdzone zostały doniesienia, że HTC zamierza nawiązać w Indiach współpracę z lokalnymi wytwórcami - co ma pozwolić firmie na oszczędności i pomóc w zdobyciu udziałów w trzecim największym rynku smartfonów.

Analitycy, na których powołuje się Reuters, przewidują, że kłopoty firmy potrwają jeszcze przez co najmniej cztery kwartały.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.