Zwolnienia w HTC: 15 proc. pracowników pójdzie na bruk

0 0
Zwolnienia w HTC: 15 proc. pracowników pójdzie na bruk
Do kłopotów HTC przyczyniła się konkurencja ze strony Samsunga i Apple (fot.fotolia)

Firma HTC Corporation ogłosiła program reorganizacji działalności, w ramach którego przewiduje zmniejszenie zatrudnienia o 15 proc.

Jest to część programu naprawczego wprowadzanego po ogłoszeniu wyników finansowych z minionego kwartału, w którym tajwańska firma telefonów komórkowych odnotowała duże straty. Zakończył sie on stratą netto ok. 158 mln dolarów.

Zwolnienia w całej firmie

"Cięcia obejmą całą firmę i będą znaczne" - powiedział dyrektor finansowy HTC Chialin Chang po ogłoszeniu wyników finansowych za ostatni kwartał. Chang zapowiedział wówczas, że oszczędności potrwają do pierwszego kwartału przyszłego roku.

jeszcze przez co najmniej cztery kwartały na rynku smartfonów z wysokiej półki. Poza linią HTC Desire firma nie posiada również w swojej ofercie większego wyboru tańszych telefonów. W tym momencie produkty HTC to tylko 2 proc. globalnego rynku smartfonów.

Kłopoty jeszcze przez cztery kwartały

Jak zapowiedział Chang, firma pokłada duże nadzieje w sprzedaży swoich flagowych smartfonów w Indiach i innych rozwijających się rynkach. Potwierdzone zostały doniesienia, że HTC zamierza nawiązać w Indiach współpracę z lokalnymi wytwórcami - co ma pozwolić firmie na oszczędności i pomóc w zdobyciu udziałów w trzecim największym rynku smartfonów.

Analitycy, na których powołuje się Reuters, przewidują, że kłopoty firmy potrwają jeszcze przez co najmniej cztery kwartały.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.