wnp.pl

Zwolnienia w GE również w Polsce

0 0
Zwolnienia w GE również w Polsce
GE liczy na inwestycje w sektorach energetyki konwencjonalnej oraz odnawialnych źródeł energii (fot. fotolia)

GE poinformowało, że planuje zlikwidować 6500 miejsc pracy w Europie w ciągu najbliższych dwóch lat. - W Polsce zwolnienia mogą dotknąć ok. 260 pracowników.

Kilka dni temu przedstawiciele koncernu GE poinformowali oficjalnie, że planuje on zlikwidować 6500 miejsc pracy w Europie w ciągu najbliższych dwóch lat. Te cięcia to efekt przejęcia przez GE w listopadzie 2015 r. działu energetycznego i działu sieci przesyłowych grupy Alstom. Zwolnienia dotkną także pracowników w Polsce.

- Większość działań restrukturyzacyjnych proponowanych w Europie ominie region Europy środkowo-wschodniej. Proponowane działania mogą dotknąć mniej niż 3 proc. pracowników zatrudnionych przez GE w regionie, czyli nie więcej niż 792 miejsca pracy spośród 28 300 pracowników. W Polsce działania mogą dotknąć około 260 pracowników. Pragniemy zapewnić, że Polska pozostaje dla GE ważnym miejscem dla inwestycji i dalszego rozwoju, gdzie widzimy ogromny potencjał dla tworzenia w przyszłości nowych miejsc pracy. Jednakże w chwili obecnej musimy podjąć wysiłek na rzecz integracji i reorganizacji. Działania te chcemy realizować w atmosferze bliskiej i konstruktywnej współpracy z osobami reprezentującymi pracowników - poinformowało wnp.pl Biuro Prasowe GE w Polsce.

Więcej na wnp.pl.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.