Znany dostawca Ikei w Polsce poszukuje pracowników

0 0
Znany dostawca Ikei w Polsce poszukuje pracowników
Pracownicy Padma Art przy pracy (fot.: podlaskiedotacje.pl)

Firma Padma Art, produkująca dla Ikei, poszukuje fachowców do swojej nowej fabryki w Suwałkach. Potrzebni są automatycy, elektromechanicy, konstruktorzy i specjaliści budowy maszyn.

Padma 3.0 - nowe przedsięwzięcie Padma Art - to największa inwestycja w całej Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Sam obiekt dziś to 3,6 ha pod dachem (docelowo 11 ha). Będą tam produkowane dostępne na całym świecie elementy wyposażenia wnętrz dla Ikei. Szacuje się, że w nowej hali pracę może znaleźć ponad tysiąc osób; już dziś zatrudnienie znalazło ok. 200 osób. Wartość nowej inwestycji to 63 mln zł.

SSSE.JPG
SSSE.JPG

Padma robi ramy i lustra

W minionym roku Padma wyprodukowała dla Ikei 24 mln ram i luster, natomiast w roku bieżącym będzie to ok. 35 mln. sztuk, co jest równoznaczne z wysyłką 25 tirów z wyrobem gotowym dziennie.

Od 2008 r. rok do roku Padma notuje 30-50 proc. wzrost produkcji. Obecnie jest już w pierwszej dziesiątce największych dostawców Ikei w Europie Centralnej.

- Szczególnie zależy nam na pozyskaniu osób wykształconych i z doświadczeniem w obsłudze zautomatyzowanych linii produkcyjnych – mówi Dariusz Krupa, prezes zarządu i współwłaściciel Padma Art. Specjaliści będą też potrzebni do działu rozwoju produkcji, odpowiedzialnego za ciągłe doskonalenie procesów produkcyjnych, tak żeby dostarczać produkty najwyższej jakości, w konkurencyjnych cenach.

- Jesteśmy liderem jeżeli chodzi o innowacyjność produkcji i kładziemy na to duży nacisk. Zależy nam na tym, aby kontynuować dalszą automatyzację procesów produkcyjnych. Tylko dzięki szeroko rozumianej automatyzacji i odpowiedniemu zarządzaniu jesteśmy w stanie konkurować z innymi firmami o podobnym profilu działalności – dodaje Dariusz Krupa.

W firmie znaleźli zatrudnienie specjaliści różnych dziedzin, którzy wcześniej pracowali w światowych koncernach w różnych regionach naszego kraju, np. Wrocław, Kraków, Bydgoszcz, Głuchołazy. Coraz więcej osób pojawia się również w firmie pochodzących z Suwałk i okolic, które doświadczenie zdobywały w innych miastach, lub krajach.

Co skłoniło te osoby do powrotu?

- O powrotach zdecydowały nie tylko niższe koszty utrzymania (np. relatywnie tanie mieszkania), bliskość rodziny, atrakcyjność regionu, ale również marka pracodawcy. Właściciele firmy doceniają wysokie kompetencje i doświadczenie kandydatów oraz stawiają na systematyczny rozwój swoich pracowników. Chcemy, żeby nasi pracownicy byli twórczy i innowacyjni, dlatego inwestujemy w ich rozwój i szkolenia. Ostatnio, w związku z nową inwestycją, sporo osób właśnie z produkcji awansowało na nowe stanowiska w nowej firmie Padma 3.0 – zauważa Dariusz Krupa.

- Padma Art w pierwszym wydanym zezwoleniu w roku 2004 deklarowała stworzenie 20 etatów. Po kilku latach działalności zatrudnienie osiągnęło już poziom ok. 1500 pracowników. Cieszymy się z rozwoju Padmy, tym bardziej, że jest to kapitał polski, który w odbiorze społecznym daje stabilniejsze miejsca pracy. Dla gospodarki regionu to wyjątkowo cenny przedsiębiorca, który dużo eksportuje, a przez to zasila nasz region kapitałem zewnętrznym - mówi z kolei prezes SSSE Robert Żyliński.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Padną idzie na dno

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.