Znaleźli pracę w Tychach dzięki dopłatom do zatrudnienia

- 53 osoby z Tychów i okolic znalazły w ostatnim czasie pracę dzięki temu, że przez rok część kosztów ich wynagrodzenia będzie pokrywana z publicznych środków. Docelowo projekt obejmie 200 osób, w tym m.in. zwolnionych z fabryki Fiata.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Znaleźli pracę w Tychach dzięki dopłatom do zatrudnienia

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

20 sie 2013 15:37


Tyski urząd pracy nadal czeka na wnioski pracodawców, którzy chcą skorzystać z takiej formy zatrudnienia pracownika.

Od czerwca w Tychach realizowany jest projekt "Automobilizacja", w ramach którego pracodawcy zatrudniający osoby zwolnione z pracy w minionym półroczu w Tychach i pobliskim powiecie bieruńsko-lędzińskim mogą liczyć na subsydiowanie ich miejsc pracy. Dotyczy to przede wszystkim - choć nie tylko - osób, które na początku tego roku straciły pracę w tyskiej fabryce Fiata i w zakładach kooperujących z tym zakładem.

"Początkowo projekt był dedykowany osobom zwalnianym z Fiat Auto Poland i firm kooperujących, jednak finalnie poszerzyliśmy grupę docelową o osoby zwolnione z przyczyn ekonomicznych niezależnie od branży" - wyjaśniła we wtorek rzeczniczka Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach Paulina Cius.

Fiat zwolnił w pierwszym kwartale tego roku 1450 osób, z czego ok. 150 przyjął później czasowo z powrotem. W Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowało się ponad 600 osób zwolnionych z Fiata i innych firm motoryzacyjnych. Zostali oni objęci pomocą na ogólnych zasadach, a ponadto stworzono specjalny program, gdzie kwoty wsparcia są wyższe od powszechnie obowiązujących.

Pracodawca, który zatrudni uczestnika projektu, otrzymuje przez rok refundację części kosztów poniesionych na jego wynagrodzenie oraz składki na ubezpieczenie społeczne, w sumie maksymalnie 1872 zł miesięcznie.

Dotąd zgłosiło się 98 pracodawców, którzy złożyli wnioski o dofinansowanie 192 miejsc pracy. Wnioski - zarówno pracodawców, jak i uczestników projektu, są nadal przyjmowane. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej automobilizacja.pup.tychy.pl.

Zatrudnienie uczestników projektu poprzedzają szkolenia zawodowe zgodne z potrzebami przyszłego pracodawcy. Dla pracownika, który podejmie pracę w odległości powyżej 50 km od dotychczasowego miejsca zamieszkania, przewidziany jest jednorazowy dodatek na pokrycie kosztów dojazdu.

Pracownik musi być zatrudniony nieprzerwanie przez rok w pełnym wymiarze czasu pracy; po zakończeniu tego okresu pracodawca gwarantuje mu zatrudnienie jeszcze przez co najmniej pół roku.
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.