Zespół pracowników Rafako coraz większy. Kogo zatrudnia firma?

- Będziemy przyglądać się możliwościom optymalizacji struktury zatrudnienia - mówi Agnieszka Wasilewska-Semail, prezes Rafako. Zaznacza, że zatrudnienie musi być dopasowane do portfela zamówień grupy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zespół pracowników Rafako coraz większy. Kogo zatrudnia firma?

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)

wnp.pl

20 paź 2014 9:11


Na koniec pierwszego półrocza 2014 r. w grupie Rafako pracowało 2479 pracowników wobec 2358 rok wcześniej. Jak wskazuje w rozmowie z wnp.pl Semail-Wasilewska, wzrost zatrudnienia nastąpił w obszarach produkcyjnym i kontroli jakości.

Czytaj też: Szefowa Rafako: Pracownicy są najważniejszym aktywem firmy

- Wpływ na to miał portfel zamówień. Szczególnie ważny jest rozwój działów kontroli jakości, gdyż rośnie udział generalnego wykonawstwa w naszej działalności - mówi prezes.

Dodała, że przede wszystkim zatrudnienie musi być dopasowane do portfela zamówień grupy.

Czytaj też: Wielkie inwestycje w Elektrociepłowni Lubin poprawią warunki pracy tam zatrudnionych

- Kadra inżyniersko-projektowa jest mniej mobilna niż np. monterzy, którzy podążają za pracą od budowy do budowy. Z drugiej strony kadra inżyniersko-projektowa oraz pracownicy warsztatu są bardzo lojalni wobec spółki i związani z regionem, dlatego trzeba po prostu zapewnić im pracę - zaznacza prezes.

- To dla nas priorytet, bo ludzie to największy kapitał Rafako. Będziemy oczywiście przyglądać się możliwościom optymalizacji struktury zatrudnienia. Na pewno w przypadku kadry inżynierskiej zależy nam na jej jak najwyższym poziomie - stwierdza.

Wasilewska-Semail dodała również, że Rafako myśli o programach rozwoju pracowników oraz stażach dla absolwentów wyższych uczelni technicznych.

- W Rafako wyraźnie widać, że pracownicy czują się mocno związani z firmą. Z takimi ludźmi dobrze się pracuje. Również związki zawodowe wykazują otwartą postawę - podsumowuje prezes.

Wartość portfela zamówień spółki z Raciborza na koniec pierwszego półrocza 2014 r. wynosiła blisko 6,3 mld zł. Największą część stanowi budowa bloku w Jaworznie (4,4 mld zł).

Po pierwszym półroczu 2014 r. grupa Rafako miała 497,78 mln zł przychodów wobec 381,4 mln zł rok wcześniej. Grupa odnotowała 13,81 mln zł zysku netto wobec 7,46 mln zł zysku przed rokiem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.