Ze względu na niższe koszty firmy wolą leasingować niż zatrudniać pracowników

0 0

Chociaż leasing pracowniczy nie cieszy się w Polsce najlepszą opinią wśród pracowników, pracodawcy cenią go sobie coraz bardziej, głównie dlatego, że pozwala im obniżyć koszty pracy. Wydaje się, że w najbliższych latach popularność tej usługi powinna wzrastać.

- Rynek leasingu pracowniczego w Polsce będzie rósł w tym roku i kolejnych latach. Wynika to z aktualnej sytuacji gospodarczej oraz większej świadomości klientów – mówi Andrzej Trela, dyrektor sprzedaży w firmie LeasingTeam Group.

Częstym powodem, dla którego firma „wypożycza” osoby zatrudnione przez inny podmiot, jest zapotrzebowanie na pracowników do realizacji nowego, ograniczonego w czasie zadania. Leasing pracowniczy okazuje się pomocny również np., gdy stałym pracownikom firmy brakuje umiejętności do wykonania jakiejś pracy, a także w związku z urlopami macierzyńskimi lub wychowawczymi planowanymi przez pracownice.

- Jeśli chodzi o polskich przedsiębiorców, jeszcze nie wszyscy wiedzą, czym jest leasing pracowniczy, dlatego potrzeba edukacji. Należy pokazywać, jakie są zalety tej usługi i jak wiele można dzięki niej zyskać. Wyzwaniem dla branży jest poza tym dostosowywanie się do zmieniających się oczekiwań klientów – uważa ekspert.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.