Zaplecze kadrowe jednym z głównych filarów rozwoju Polski Wschodniej i działających tam przedsiębiorstw

- Rozwój infrastruktury, dobre zaplecze kadrowe, wsparcie samorządów i coraz swobodniejszy przepływ cudzoziemców przez granicę to główne filary dobrego rozwoju Polski wschodniej i przedsiębiorstw handlowych działających w tym regionie - podkreśla Robert Karczewski, prezes Korczowej Doliny, panelista Wschodniego Kongresu Gospodarczego.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zaplecze kadrowe jednym z głównych filarów rozwoju Polski Wschodniej i działających tam przedsiębiorstw

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl

dlahandlu.pl

17 wrz 2014 12:04


Jak oceniacie Państwo potencjał wschodniego regionu Polski?

- Potencjał wschodniego regionu Polski oceniamy bardzo wysoko oraz rozwojowo w perspektywie średnio i długo okresowej. Nasz projekt - budowa Centrum Handlowego Korczowa Dolina jest tego najlepszym przykładem. Dla potrzeb Centrum już w 2011 powstała Hala Handlowa (Hala Kijowska) o powierzchni ponad 22.000 mkw. a w roku bieżącym zakończyliśmy inwestycję - kolejnej hali (Hali Lwowskiej) o łącznej powierzchni prawie 26.000 mkw. Klientami naszego centrum są najemcy m.in. z województwa podkarpackiego, gdzie funkcjonują takie flagowe przedsiębiorstwa jak firma Kazar, której produkty z dumą prezentujemy.

Czytaj też: Potencjał ludzki i inne atuty Polski Wschodniej do wypromowania

Funkcjonowanie centrum wymaga również dobrego zaplecza pracowniczego o umiarkowanych oczekiwaniach płacowych - to wszystko znajdujemy na Podkarpaciu. Województwo dobrze się rozwija, powstaje infrastruktura, w tym GDDKiA podpisała umowę na budowę kolejnego odcinka autostrady A4 na trasie Rzeszów - Jarosław, który ma być skończony w ciągu 14 miesięcy. Autostrada ta bezpośrednio przyczyni się do dalszego rozwoju naszego centrum i wymiany towarowej pomiędzy Polską a Ukrainą.

Liczne programy unijne, w tym w szczególności Rozwój Polski Wschodniej PARP podnosi atrakcyjność regionu a tym samym i naszego projektu. Nie zapominajmy również, że wschodnie regiony Polski to obszary atrakcyjnie turystycznie a turystyka sprzyja migracji, co z kolei, w sposób naturalny przyczynia się również do wzrostu wymiany handlowej.

Co może stanowić nowy impuls dla dalszego pomyślnego rozwoju tych terenów?

- W krótkookresowej perspektywie czynnikiem tym będzie z pewnością stabilizacja relacji pomiędzy UE a Rosją, co przełoży się na uspokojenie relacji pomiędzy Ukrainą, Rosją i Polską, tym samym będzie budowało pozytywny odbiór makroregionu wschodniego. To z kolei pozwoli inwestorom i przedsiębiorcom na poważne myślenie o dalszych inwestycjach na tych terenach.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.