Zalando wybuduje w Polsce centrum dystrybucyjne

Kolejny gigant e-handlu myśli nad otworzeniem swojego centrum logistycznego w Polsce. Taki krok rozważa Zalando.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zalando wybuduje w Polsce centrum dystrybucyjne

PODZIEL SIĘ


Autor: JM

4 kwi 2016 10:18


Zalando - wywodzący się z Niemiec europejski potentat w segmencie internetowego handlu odzieżą i obuwiem - planuje w tym roku przeznaczyć na inwestycje 200 mln euro. Możliwe, że część tej kwoty trafi do Polski.

Czytaj też: Amazon stworzy w Polsce tysiąc miejsc pracy

Jak podaje "Puls Biznesu", firma chce pójść tropem Amazona i uruchomić na terenie naszego kraju duże centrum dystrybucyjne. W tym momencie nie wiadomo, gdzie mogłoby ono powstać.

Tymczasem w swoich aktywach magazynowych w Polsce miesza inny e-handlowy gigant — Amazon. Pod koniec marca do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów trafił wniosek koreańskiej grupy Hana w sprawie przejęcia kontroli nad spółką Amazon Fulfillment Poznań, do której należy duże centrum dystrybucyjne w Poznaniu-Sadach, działające od końca 2014 r.

Hana specjalizuje się w zarządzaniu nieruchomościami, żadnej rewolucji w działaniu magazynu nie należy się więc spodziewać. Dwa pozostałe polskie centra dystrybucyjne Amazona, pod Wrocławiem, już wcześniej sprzedano zewnętrznej firmie.

Centrum dystrybucyjne to szansa na kolejne setki miejsc pracy. Zatrudnienie w magazynach Amazona wynosi obecnie w Polsce ok. 4,5 tys. osób na pełnym etacie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

13 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

kasia 2016-09-11 13:01:36

niby już przyjmują

Zalando w Gryfinie 2016-08-29 14:55:08

Z treści artykułów dostępnych w Internecie wynika, że Zalando miałoby powstać w Gryfinie a nie w Komornikach.

poko 2016-08-26 12:43:25

Prawdopodobnie ma być koło Amazona Zalando.