Zalando, praca: Tysiąc miejsc pracy w centrum logistycznym w Gardnie

• Nawet 1000 miejsc pracy powstanie po oddaniu do użytku centrum logistycznego niemieckiej firmy Zalando w Gardnie koło Gryfina (Zachodniopomorskie).
• Pierwsze przesyłki mają opuścić nową lokalizację pod koniec lata 2017 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zalando, praca: Tysiąc miejsc pracy w centrum logistycznym w Gardnie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

18 sie 2016 11:38


Gigant odzieżowego e-handlu planuje budowę magazynu o powierzchni ok. 130 tys. m2, w systemie BTS (build to suit), czyli pod konkretne zamówienie. Inwestycję przeprowadzi australijski deweloper firma Goodman. Zalando nie podaje informacji o planowanym koszcie inwestycji.

Centrum Zalando będzie obsługiwane przez dostawcę usług logistycznych Fiege. Przesyłki będą dostarczane do 15 europejskich krajów, ale przede wszystkim do klientów z Polski, Niemiec i Skandynawii.

Centrum logistyczne w Gardnie, będzie jednym z największych, którym zarządza firma Zalando, obok trzech rozmieszczonych w Niemczech: w Monchengladbach, Erfurcie oraz w Lahr. Jesienią br. przedsiębiorstwo otwiera nowe centrum w Stradella we Włoszech, w przyszłym roku planuje budowę swojego oddziału pod Paryżem.

Magazyn Zalando powstanie na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSSE).

Zalando jest internetową platformą modową z siedziba w Berlinie, która powstała w 2008 r. Oferuje klientom odzież, obuwie oraz akcesoria przeszło 1500 marek z darmową dostawą i zwrotem.

Firma deklaruje, że miesięcznie jej strony internetowe odwiedzane są 160 milionów razy, a liczba aktywnych konsumentów zbliża się do 20 milionów. W ciągu ostatniego roku zyskała 3 miliony nowych klientów.

W 2015 r. Zalando osiągnęło przychód w wysokości ok. 3 miliardów euro. Firma zatrudnia przeszło 10 tys. pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Zainteresowany 2017-05-10 19:00:13

Poszukuje pracy tylko nie wiem gdzie zlozyc swoje cv .Prosze o wiadomosc.