Zakład Elektrotechniki Motoryzacyjnej w Ełku zatrudni ponad 250 osób

6
Zakład Elektrotechniki Motoryzacyjnej w Ełku zatrudni ponad 250 osób fot.zem.elk.pl
Zakład Elektrotechniki Motoryzacyjnej w Ełku będzie producentem wiązek elektrycznych do najnowszego Opla Astra. W związku z tym firma zatrudni 250 nowych pracowników.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zakład Elektrotechniki Motoryzacyjnej w Ełku zatrudni ponad 250 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

24 lip 2015 14:00


Podpisano kontrakt na produkcję wiązek elektrycznych dla GM Motor Poland w Gliwicach.

Firma rozpoczęła rekrutację

Zgodnie z kontraktem ełcki Zakład Elektrotechniki Motoryzacyjnej (ZEM) będzie producentem wiązek elektrycznych do najnowszego modelu samochodu Opel Astra. W pierwszej fazie tego projektu zaplanowano zatrudnienie ponad 250 pracowników. Dlatego firma i współpracujące z nią agencje pośrednictwa pracy rozpoczęły rekrutację pracowników na stanowiska robotnicze.

Rozpoczęcie nowej produkcji planowane jest za miesiąc, po przeprowadzeniu naboru pracowników i ich odpowiednim przeszkoleniu.

Szkolenia dla pracowników

"3 sierpnia pierwsza grupa 60 pracowników wyjedzie na dwutygodniowe szkolenie do zakładów firmy Delphi w Ineu w Rumunii. Dwie kolejne grupy pracowników będą szkolone w ZEM Ełk na najnowocześniejszych liniach montażowych, które aktualnie są instalowane w zakładzie" - zapowiedziała spółka w komunikacie, zamieszczonym na stronie internetowej Urzędu Miasta w Ełku.

Zdaniem dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Ełku Dariusza Kuprewicza, zapowiedź zatrudnienia tylu osób jest niezwykle istotna dla lokalnego rynku pracy. "Oferta tak dużego jednorazowego naboru zdarza się nam chyba po raz pierwszy" - przyznał.

Praca dla młodych i sprawnych manualnie

Ełcki zakład zwrócił się do urzędu pracy o pomoc w znalezieniu 100 pracowników. Według Kuprewicza, ponieważ chodzi o pracę, która wymaga długiego stania przy linii produkcyjnej, powinny to być osoby stosunkowo młode i sprawne manualnie.

"Nie ukrywam, że jest problem z naborem tych ludzi, ale zrobimy wszystko, żeby zaspokoić potrzeby pracodawcy" - zapewnił.

Stopa bezrobocia w woj. warmińsko-mazurskim od wielu lat jest najwyższa w kraju, w czerwcu wynosiła 16,6 proc. Według analiz urzędów pracy, mimo tak dużej liczby bezrobotnych duża część pracodawców ma problemy ze znalezieniem odpowiednich kandydatów. Wskazują głównie na niedobór siły roboczej o odpowiednich kwalifikacjach technicznych.

ZEM w Ełku od kilkudziesięciu lat produkuje wiązki motoryzacyjne; przewody akumulatorowe i wiązki zapłonowe do wszelkiego typu pojazdów i urządzeń. Współpracuje z wieloma koncernami motoryzacyjnymi i czołowymi światowymi dostawcami części samochodowych. Obecnie przy produkcji pracuje ok. 600 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.