Żabka zatrudni kilka tysięcy osób

Żabka Polska planuje w najbliższych 5 latach uruchomić blisko 2000 nowych sklepów Żabka i Freshmarket, gdzie zatrudnienie znajdzie kilka tysięcy osób. Tylko w tym roku będzie to 2,5 tys. nowych miejsc pracy. Sieć notuje blisko 18 proc. wzrost sprzedaży w relacji rok do roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Żabka zatrudni kilka tysięcy osób

PODZIEL SIĘ


Autor: Newseria.pl

28 cze 2013 10:29


– W zeszłym roku otworzyliśmy ok. 370 sklepów – mówi Jacek Roszyk, prezes Żabka Polska. – W tym roku nasz plan przewiduje ok. 420 sklepów, w kolejnych latach minimum 450 sklepów.

Zdaniem prezesa Żabki format convenience shop, czyli małych sklepów położonych zazwyczaj w dzielnicach mieszkaniowych sprawdziła się w Polsce.

– Każdy nowy sklep, to kolejne miejsca pracy – mówi Roszyk. – Przewidujemy, że tylko w tym roku powstanie 2,5 tys. nowych miejsc pracy, zarówno w sklepach, jak i w naszych centrach logistycznych oraz w centrali.

Żabka cały czas się zmienia, zarówno pod względem wyglądu, jak i oferowanego asortymentu, polityki cenow j i promocyjnej. Prowadzona jest akcja marketingowa, która zaczyna przynosić widoczne efekty. To bodziec do dalszego rozwoju.

Zgodnie z polityką sieci, nowe sklepy powstaną tam, gdzie jest największe zagęszczenie mieszkańców. Będą to zarówno osiedla w dużych miastach, jak i niewielkie miejscowości.

– Poziom wzrostów sprzedaży naszych sieci oscyluje na tzw. „like for like”, na poziomie 8 proc., z czego połowa to wzrost liczby klientów, a połowa to wzrost wartości koszyka – tłumaczy Jacek Roszyk.

Biorąc pod uwagę rozwój ilościowy, Żabka notuje blisko 18 proc. wzrost sprzedaży z uwzględnieniem nowych sklepów w relacji rok do roku. Według jej kierownictwa, to bardzo dobry wynik, zważywszy na spowolnienie gospodarcze czy niesprzyjające warunki atmosferyczne na początku roku i przedłużającą się zimę.

Żabka Polska działa na zasadzie ajencji. Spółka jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów convenience. Jest dzisiaj liderem tego segmentu sprzedaży. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.