Za unijne pieniądze można stworzyć pół miliona nowych miejsc pracy

0 0
Za unijne pieniądze można stworzyć pół miliona nowych miejsc pracy
Unijne środki zostaną także przeznaczone na inwestycje w przyszłe pokolenia, czyli w edukację (fot. pixabay.com)

Premier Ewa Kopacz zapewniła, że pieniądze z UE zmienią Polskę na lepsze, powstaną m.in. nowe miejsca w żłobkach, internet dotrze do każdego domu.

"Inwestycje finansowane z funduszy europejskich pozwolą stworzyć pół miliona nowych miejsc pracy, miejsc pracy zwłaszcza dla młodych osób - tych, które dopiero wchodzą na rynek" - powiedziała w czwartek (26 lutego) na konferencji prasowej Kopacz, która uczestniczyła w uroczystości uruchomienia programów operacyjnych dotyczących wydawania pieniędzy unijnych w latach 2014-2020.

Jak podkreśliła, dzięki unijnym pieniądzom stworzonych zostanie ponad 50 tys. nowych miejsc w żłobkach i ponad 70 tys. nowych miejsc w przedszkolach.

"Zainwestujemy też w transport publiczny w naszych polskich miastach. Wydamy na to ponad 16 mld zł. Ta inwestycja nie tylko ułatwi życie obywatelom, ale także pozwoli ograniczyć zanieczyszczenie powietrza" - powiedziała premier.

Kopacz poinformowała, że ponad 40 mld zł zostanie wydanych na innowacyjne badania naukowe, których wyniki zostaną następnie wykorzystane w polskiej gospodarce.

"Musimy wykorzystać szansę. Szansę oparcia polskiej gospodarki na innowacyjności. Dlaczego? Bo drugiej takiej szansy nie będziemy mieli. Dlatego kolejne 20 mld zł zainwestujemy w zwiększenie konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw, bo to one są fundamentem polskiej gospodarki" - powiedziała.

Dodała, że unijne środki zostaną także przeznaczone na inwestycje w przyszłe pokolenia, czyli w edukację. "Dzięki strategii, którą dziś uruchamiamy, w roku 2020 prawie połowa osób w wieku 30-34 lata będzie miała wyższe wykształcenie" - powiedziała.

Z pieniędzy unijnych dokończona ma zostać cyfryzacja naszego kraju. "Wszystkie gospodarstwa domowe, w każdym, nawet najdalszym zakątku Polski, będą miały dostęp do szybkiego internetu" - zapowiedziała. Ponadto z funduszy europejskich ma być dokończona budowa sieci dróg ekspresowych, modernizacja dróg lokalnych, czy sieci kolejowych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.