Yahoo zwolni pracowników i sprzeda aktywa

0 0

Yahoo zamierza odzyskać rentowność. W tym celu zwolni 15 proc. swojej załogi i sprzeda część aktywów - donoszą brytyjskie media.

Wyniki za zeszły rok, w których firma wykazała 4,3 mld USD straty skłoniły Yahoo do takiej decyzji. Cięcia zredukują liczbę pracowników do około 9000 do końca 2016 r.

Yahoo rozważa także sprzedanie części swojego biznesu. Firma chce się wycofać z niektórych rynków i zawęzić swoją obecność do Ameryki Północnej, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hong Kongu i Tajwanu. Planuje również zamknąć kilka swoich projektów, takich jak Games and SmartTV.

Yahoo spodziewa się zarobić od 1 mld do 3 mld USD w tym roku ze sprzedaży swoich dodatkowych aktywów. Jednak odchudzenie biznesu będzie również oznaczało spadek przychodów za 2016 r.

Nie wszyscy udziałowcy Yahoo są zadowoleni z propozycji.

"Naszym zdaniem ten plan nie zajmuje się istotnymi kwestiami, które obniżyły wartość firmy" - powiedział rzecznik SpringOwl, jednego z udziałowców Yahoo. Jego zdaniem to nieprawidłowe lokowanie kapitału, złe partnerstwa strategiczne i niekontrolowane wydatki są głównymi powodami problemów firmy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.