Wygaszanie umów w mediach publicznych obejmie tylko kadrę kierowniczą?

- Pojawia się coraz więcej argumentów na rzecz tego, by po przekształceniu TVP, Polskiego Radia i PAP w państwowe osoby prawne wygaszać umowy tylko z kadrą kierowniczą, a nie ze wszystkimi pracownikami - powiedział Krzysztof Czabański.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wygaszanie umów w mediach publicznych obejmie tylko kadrę kierowniczą?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jk

18 kwi 2016 10:18


Krzysztof Czabański, wiceminister kultury i pełnomocnik rządu ds. reformy mediów mówił w poniedziałek (18 kwietnia) w radiowej Trójce o szykowanym projekcie tzw. dużej ustawy medialnej.

Pytany był m.in., czy po likwidacji spółek, którymi są obecnie media publiczne, będą rozwiązywane umowy ze wszystkimi pracownikami. W zeszłym tygodniu PAP pisała, że propozycja ta budzi sprzeciw związków zawodowych i większości organizacji dziennikarskich.

Czytaj też: TVP i Polskie Radio, zwolnienia: Ile osób straciło pracę pod nowymi rządami?

- Rozważane są dwa warianty, jeden ten wariant pierwotny, gdzie była mowa o wygaszaniu wszystkich umów, drugi wariant, za którym pojawia się coraz więcej argumentów, żeby to zrobić tak jak było zrobione przy przekształcaniu Radiokomitetu w spółki prawa handlowego na podstawie ustawy z 1992 roku, a tam wygaszanie umów dotyczyło stanowisk kierowniczych w tych firmach i być może ograniczymy to wygaszanie właśnie do stanowisk kierowniczych - odpowiedział Czabański.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.