WUP wybierze agencję pracy do aktywizacji długotrwale bezrobotnych

600 długotrwale bezrobotnych z trzech powiatów woj. opolskiego ma przywrócić na rynek pracy agencja zatrudnienia, którą w przetargu wybierze WUP w Opolu. Do przetargu w woj. opolskim stanęły trzy agencje. Przetarg ma być rozstrzygnięty w ciągu tygodnia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

WUP wybierze agencję pracy do aktywizacji długotrwale bezrobotnych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

19 sty 2015 19:32


Termin składania ofert w przetargu WUP minął w poniedziałek. Jak powiedziała PAP wicedyrektor opolskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy (WUP) Renata Cygan wpłynęły w nim trzy oferty: z Olsztyna, Opola i Wrocławia. "Jeśli nie będzie zastrzeżeń formalnych do ofert, przetarg chcemy rozstrzygnąć w ciągu tygodnia, a umowę z wybraną agencją podpisać w pierwszym tygodniu lutego" - zapowiedziała.

Agencje, które startowały w przetargu musiały spełnić kilka warunków: np. przez co najmniej rok prowadzić działalność z zakresu pośrednictwa pracy; mieć wpis do rejestru agencji zatrudnienia; przez ostatnie 3 lata skierować do pracy w kraju lub za granicą przynajmniej 500 osób; mieć środki finansowe lub zdolność kredytową na co najmniej milion zł i być agencją ubezpieczoną od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę co najmniej miliona zł.

Wicedyrektor opolskiego WUP dodała, że startujące w przetargu firmy muszą też mieć "odpowiedni potencjał techniczny i osobowy", bo wybrana agencja będzie musiała w dwa miesiące od podpisania umowy z WUP otworzyć swe punkty informacyjne w trzech powiatach - tych, z których bezrobotnych będzie aktywizować. W każdym z tych przedstawicielstw będzie musiało pracować minimum pięć osób.

Zadaniem wybranej agencji zatrudnienia będzie zaktywizowanie 600 długotrwale bezrobotnych - po dwustu w trzech wskazanych przez WUP powiatach Opolszczyzny: głubczyckim, namysłowskim i brzeskim. Cygan wyjaśniła, że te trzy powiaty wskazano biorąc pod uwagę m.in. liczbę długotrwale bezrobotnych w ogólnej liczbie bezrobotnych w danym powiecie czy liczbę bezrobotnych przypadających w danym urzędzie na jednego doradcę klienta. "Wskazanie ministerstwa pracy było takie, by w skali województwa taka aktywizacja z udziałem agencji pracy obejmowała nie więcej, niż trzy-cztery powiaty" - wyjaśniła Cygan.

Na realizację tego zadania w woj. opolskim przeznaczono ok. 7 mln zł na dwa lata. Agencja zatrudnienia, która wygra przetarg, będzie musiała zdiagnozować sytuację skierowanych do niej bezrobotnych oceniając np. ich predyspozycje, bariery dotyczące podjęcia pracy czy motywację do pracy. Po zdiagnozowaniu każdego bezrobotnego agencja ma kierować go do pracy.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.