WUP Toruń wesprze bezrobotnych przy zakładaniu działalności gospodarczej

Ponad 500 bezrobotnych z Kujawsko-Pomorskiego będzie mogło ubiegać się w 2015 r. o wsparcie na podjęcie działalności gospodarczej w ramach projektu „Przedsiębiorczość szansą na rozwój regionu kujawsko-pomorskiego”. Na cel ten przeznaczono 10 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

WUP Toruń wesprze bezrobotnych przy zakładaniu działalności gospodarczej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

11 mar 2015 12:00


Jak poinformował marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki, projekt "Przedsiębiorczość szansą na rozwój regionu kujawsko-pomorskiego” skierowany jest do osób "z pomysłem na własną firmę", którym brakuje środków na podjęcie działalności gospodarczej. - Szansę na udział w przedsięwzięciu mają bezrobotni zarejestrowani w powiatowym urzędzie pracy, którzy znajdują się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy - dodał marszałek.

Podkreślił, że w skład tej grupy wchodzą m.in. osoby do 25. lub powyżej 50. roku życia, kobiety, osoby niepełnosprawne oraz długotrwale bezrobotne.

Czytaj też: Czy warto starać się o dotacje z UE na działalność gospodarczą?

Uczestnicy projektu zostaną objęci doradztwem zawodowym i wezmą udział w szkoleniu „ABC przedsiębiorczości”. Będą też mogli złożyć wniosek o przyznanie wsparcia na prowadzenie działalności gospodarczej w wysokości do 6-krotności przeciętnego wynagrodzenia.

- Udział w tegorocznym projekcie mogą wziąć 534 osoby bezrobotne. Do rozdysponowania jest nie mniej niż 431 dotacji na uruchomienie działalności gospodarczej. Na ten cel zarząd województwa przeznaczył 10 mln zł - powiedziała rzeczniczka marszałka Beata Krzemińska.

Czytaj też: Pokaźne dotacje dla osób z ciekawymi pomysłami na biznes

Przedsięwzięcie realizowane jest przez Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu we współpracy z 17 powiatowymi urzędami pracy.

W latach 2012-2014 w wartym prawie 50 mln zł projekcie „Przedsiębiorczość szansą na rozwój regionu kujawsko-pomorskiego” uczestniczyło prawie 2,8 tys. osób. Ze wsparcia finansowego na uruchomienie własnej działalności gospodarczej skorzystało ponad 2,2 tys. bezrobotnych (w tym m.in. 1,2 tys. kobiet, 536 osób do 25. roku życia, 242 osoby powyżej 50. roku życia i 58 osób niepełnosprawnych).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Franek 2015-03-27 14:01:42

Ciekawe te klastry

Bartosz 2015-03-20 13:17:21

Jakiś czas temu czytałem o klastrach biznesowych, które niezwykle pomagają w działaniach. Promowanie idei tworzenia powiązań kooperacyjnych opartych na współpracy, a nie na konkurencji :) "Proinnowacyjny Klaster Biznesu jest instytucją opartą na transferze wiedzy i doświadczenia, która wypracowywać będzie innowacyjne rozwiązania organizacyjne i technologiczne w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwem zmierzające do optymalizacji procesów biznesowych zarówno członków klastra, jak i podmiotów zewnętrznych" ciekawe..