Wrocław, praca w IT: Nawet 30 tys. zł dla dyrektora ds. rozwoju oprogramowania

• Polski rynek informatyczny jest, po Rosji, drugim co do wielkości w Europie Środkowo-Wschodniej, a sektor IT jednym z najdynamiczniej rozwijających się w Polsce.
• Z kolei Wrocław plasuje się w czołówce polskich miast, jeśli chodzi o zatrudnienie w IT.
• Cechą charakterystyczną branży IT jest bardzo duża rozpiętość wynagrodzeń na tych samych stanowiskach – mogą się różnić o 5 tys.-6 tys. złotych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wrocław, praca w IT: Nawet 30 tys. zł dla dyrektora ds. rozwoju oprogramowania

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

5 paź 2016 15:12


W branży informatycznej pracuje obecnie ok. pół miliona osób, a eksperci IT należą do najbardziej poszukiwanych pracowników. Na mapie polskiego rynku informatycznego szczególne miejsce zajmuje Wrocław, gdzie powstał jeden z najbardziej rozwiniętych i innowacyjnych ekosystemów IT w kraju. Rynek informatyczny we Wrocławiu cały czas rośnie – zarówno dzięki międzynarodowym inwestycjom, jak i polskim firmom, które znajdują w stolicy Dolnego Śląska znakomite warunki do rozwoju.

Czytaj też: Wysoka pensja to norma. Informatyków trzeba kusić benefitami

Pod względem liczby zatrudnionych informatyków, Wrocław plasuje się w czołówce polskich miast - za Warszawą, na poziomie Krakowa. W mieście ulokowali się globalni gracze, a także największe polskie firmy polskie – PGS, Software, REC Global, SMT, Sygnity czy Yuma. Przedsiębiorstwa te przyciąga do Wrocławia przede wszystkim dostępność wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Wrocław jest trzecim największym ośrodkiem akademickim w kraju, a Politechnika Wrocławska wraz z Politechniką Warszawską to najlepsze uczelnie techniczne. W 2015 roku na 26 uczelniach kształciło się we Wrocławiu 124 440 studentów, co stanowi blisko 20 proc. populacji miasta. Dziewięć wrocławskich uczelni kształci obecnie studentów na potrzeby branży IT.

Wrocławskie firmy IT

Jak wynika z raportu „Doświadczenia, potrzeby i plany rozwojowe wrocławskich pracodawców, a oferta uczelni”, który powstał w oparciu o wspólne badanie Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i firmy doradczej HRK w ramach projektu „Invest in Wroclaw”, kluczową specjalizacją IT we Wrocławiu jest produkcja oprogramowania (69 proc. firm). Działające tu firmy informatyczne wytwarzają oprogramowanie dla klientów zewnętrznych (B2B, end user) lub wewnętrznych.

Czytaj też: 6 błędów w rekrutacji do branży IT. Te zwroty w ofertach pracy to gwóźdź do trumny

Niespełna połowa organizacji (44 proc.) zajmuje się usługami, wdrożeniem i konsultingiem IT, a 1/3 - sprzedażą oprogramowania. Spory udział we wrocławskiej informatyce mają firmy innowacyjne, prowadzące działalność R&D (24 proc.).

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.