Wojciech Jasiński zostanie prezesem Orlenu?

Wojciech Jasiński, były minister skarbu państwa z lat 2006-2007 ma jeszcze w tym roku zostać powołany na stanowisko prezesa PKN Orlen.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wojciech Jasiński zostanie prezesem Orlenu?

PODZIEL SIĘ


Autor: tvn24.pl

4 gru 2015 13:26


Jak podał portal tvn24, Wojciech Jasiński zostanie prezesem Orlenu w miejsce Jacka Krawca, który w najbliższych tygodniach zostanie odwołany. Portal powołuje się na kilka niezależnych źródeł, choć zastrzega, że informacja ma charakter nieoficjalny.

Jak wiadomo, minister skarbu państwa, na mocy prerogatywy przysługującej mu zgodnie ze statutem spółki, odwołał już jednego członka rady nadzorczej PKN Orlen, Macieja Bałtowskiego i powołał w jego miejsce Remigiusza Nowakowskiego.

Jednak zmiany w składzie zarządu koncernu wymagać będą najprawdopodobniej wymiany większości składu rady nadzorczej spółki, która obecnie liczy dziewięciu członków.

W tym celu konieczne będzie zwołanie walnego zgromadzenia akcjonariuszy PKN Orlen, które dokona zmian w radzie nadzorczej spółki. Dopiero nowa rada będzie mogła odwołać prezesa Krawca, który swoją funkcję pełni od września 2008 roku.

Na razie nie ma jeszcze komunikatu o zwołaniu WZA.

Wojciech Jasiński pełnił funkcję ministra skarbu państwa w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego w latach 2006-2007. W ostatnich wyborach zdobył mandat poselski z okręgu w Płocku.

Stanowisko szefa PKN Orlen jest jednym z najbardziej "łakomych kąsków" spośród spółek, w których realną kontrolę sprawuje skarb państwa. W 2014 roku wynagrodzenie prezesa koncernu wyniosło wraz z premią ok. 2,9 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.