Wipro otwiera biuro w Gdańsku. Planuje przyjąć kolejne 200 osób

0 0
Wipro otwiera biuro w Gdańsku. Planuje przyjąć kolejne 200 osób
W Polsce Wipro obecne jest od 2008 roku, prowadząc obecnie działalność w dwóch własnych centrach zlokalizowanych w Warszawie i Gdańsku. (Fot. Mat. pras.)

Wipro IT Services otworzyło nowe biuro w Gdańsku. Pracuje w nim 150 osób. W planach firmy na ten rok jest zatrudnienie kolejnych 200 osób.

- Wipro traktuje inwestycję w Gdańsku jako strategiczną w perspektywie rozwoju organizacji w Europie Centralnej. Realizujemy plan, który pozwoli nam na zapewnienie atrakcyjnych i stabilnych miejsc pracy zarówno dla absolwentów, jak i osób z większym doświadczeniem – powiedział Jacek Fijałkowski, dyrektor zarządzający na Polskę.

Wipro IT Services Poland jest częścią Wipro Ltd., notowanego na giełdzie nowojorskiej, globalnego koncernu zajmującego się technologiami informatycznymi, usługami biznesowymi i konsultingiem. Firma na całym świecie zatrudnia ponad 160 tys. pracowników obsługujących ponad tysiąc klientów, w tym blisko 100 z 500 największych firm na świecie.

W Polsce Wipro obecne jest od 2008 roku, prowadząc obecnie działalność w dwóch własnych centrach zlokalizowanych w Warszawie i Gdańsku oraz kilku innych lokalizacjach, bezpośrednio w siedzibach klientów. Wipro postrzega Polskę jako strategiczną lokalizację dla rozwoju swojej działalności w regionie.

– Dla naszego regionu to bardzo dobra wiadomość, że tak prężnie rozwijająca się firma, jaką jest Wipro, traktuje Polskę, w tym szczególnie Trójmiasto, jako swój strategiczny obszar do dalszego rozwoju. Wzrost jaki planują w najbliższych latach pokazuje duży potencjał gospodarczy jakim dysponuje Pomorze – powiedział Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego.

Gdańskie centrum Wipro zatrudnia obecnie 150 osób pracujących w 18 różnych językach, obejmując zasięgiem ponad 20 różnych krajów z obszaru Unii Europejskiej oraz wschodnich sąsiadów Polski. Oddział realizuje aktualnie cztery złożone projekty, a kilka kolejnych jest w fazie przygotowań.

Kolejne miejsca pracy

Przedstawiciele firmy Wipro zapowiedzieli bardzo dynamiczny rozwój firmy na polskim rynku w najbliższych latach. Tylko w tym roku planują zatrudnić w Gdańsku kolejnych 200 pracowników zwiększając też dwukrotnie wynajmowaną obecnie powierzchnię biurową (z 2500 mkw. do 5000 mkw.). Zobowiązanie firmy dotyczące całego kraju jest jeszcze większe. Do końca 2017 roku zatrudnienie w całym kraju ma zwiększyć się do poziomu tysiąca osób.

- Bardzo cieszę się z dalszego rozwoju firmy Wipro w Gdańsku. Obecność inwestycji Wipro to dowód na to, że Gdańsk, jak i cały region oferuje korzystne warunki dla działalności firm z branży IT oraz BPO. Poza tym, inwestor daje możliwość ciekawej ścieżki rozwoju kariery dla młodych ludzi i specjalistów z naszego regionu - powiedział Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta Gdańska.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.