Wielka Brytania, programiści, IT: Brexit spowoduje, że zapotrzebowanie na polskich informatyków będzie jeszcze większe

• W Wielkiej Brytanii brakuje ponad 75 tys. programistów i specjalistów IT, a liczba ta rośnie o 5 proc. rok do roku.
• Wizja zniesienia swobodnego przepływu pracowników między Wielką Brytanią a Polską spowodowana Brexitem, oznacza dla tamtejszych firm konieczność zdalnego outsourcingu zespołów programistycznych, przede wszystkim z Polski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wielka Brytania, programiści, IT: Brexit spowoduje, że zapotrzebowanie na polskich informatyków będzie jeszcze większe

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

30 cze 2016 13:42


Brexit spowodował zawirowania na rynku pracy, a szczególnie na rynku IT. Brak stałego napływu kadry w tym obszarze, uzupełniającego stale rosnące potrzeby Wielkiej Brytanii, prowadzi do pojawienia się wielkiej luki i konieczności szukania skutecznych sposobów jej wypełnienia.

Brytyjski wiceminister sprawiedliwości, Dominic Raab przyznał już, że Wielka Brytania może wprowadzić wizy dla obywateli Unii Europejskiej, jeśli dojdzie do Brexitu. Utrudni to dostęp firmom do programistów z wielu rynków m.in. z Polski. Ci ostatni cieszą się dużym wzięciem, z uwagi na wysokie kwalifikacje oraz kulturę i etos pracy bliski Brytyjczykom.

Czytaj też: Brexit: Firmy wstrzymują się z inwestycjami i zatrudnianiem

- Zauważamy już pierwsze sygnały zawirowań związanych z odpływem kadr IT z rynku Wielkiej Brytanii z powodu Brexitu. Mamy poważne obawy co do dalszej dynamiki tego procesu - przyznaje Paul Allen, odpowiedzialny za rozwój na rynku UK spółki InSee, realizującej wdrożenia systemów IT na 25 rynkach świata.

Jednym ze sposobów radzenia sobie z niedostatkiem programistów i pracowników IT jest Out2source.com - Polska platforma do automatyzacji procesu outsourcingu.

Czytaj też: Co przyciąga informatyków? Nie tylko pensja

- Dostrzegamy ogromne szanse dla polskich programistów, płynące z możliwych konsekwencji Brexitu. W ciągu ostatnich kilku dni znacznie wzrosło zainteresowanie spółek z Wielkiej Brytanii outsourcingiem kadry IT z Polski i innych krajów Europy Wschodniej. Zamierzamy wyjść naprzeciw temu trendowi w ramach uruchomionej przez nas platformy Out2Source.com, która zrzesza spółki programistyczne z Polski i Europy Wschodniej i umożliwia łatwe wypożyczanie od nich zespołów IT przez spółki, również z Wielkiej Brytanii - podkreśla Jacek Nowak, dyrektor zarządzający platformy Out2Source.com.

Jak dodaje platforma Out2source działa w prosty sposób.

- Dla każdej osoby z zespołu firmy IT określają profil kompetencyjny, stawkę za godzinę i kalendarz dostępności. Z kolei firmy z Wielkiej Brytanii (jak również innych krajów) mogą w łatwy sposób skompletować na platformie pożądany zespół i sprawnie wynająć go w modelu outsourcingowym do swoich projektów - wyjaśnia Nowak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.