Wielka Brytania głodna szefów kuchni. Ma apetyt na Hiszpanów

0 0
Wielka Brytania głodna szefów kuchni. Ma apetyt na Hiszpanów
Sieć restauracji "Bella Italia" poszukuje pracowników wśród Hiszpanów. :fot. pixabay

Sieć restauracji "Bella Italia" w Wielkiej Brytanii chce zatrudnić 300 osób - szefów kuchni, menedżerów i asystentów. Choć kuchnia jest włoska, poszukuje kucharzy wśród Hiszpanów. Powód?

Jak tłumaczy na łamach "The Local" David Basilio, prezes agencji Linkers, która zajmuje się rekrutacją załogi do sieciówki, kuchnia serwowana w restauracjach "Bella Italia" nie jest stricte włoska, lecz bardziej śródziemnomorska. - Poza tym, kuchnia włoska ma wiele wspólnego z hiszpańską - dodaje.

Hiszpan we włoskiej kuchni

Jeśli chodzi o wymogi wobec kucharzy, to konieczna jest komunikatywna znajomość języka angielskiego oraz co najmniej trzyletnie doświadczenie w kuchni. Jak informuje Basilio, tylko w ciągu dwóch dni od opublikowania ogłoszenia o naborze, zgłosiło się od 700 do 800 osób.

- W Hiszpanii restauracje otwierają się i zamykają. Młodzi kucharze nie mają teraz pracy w Hiszpanii. To jest dla nich szansa - mówi CEO firmy Linkers.

Kraj najlepszych restauracji?

Zainteresowanie restauracji "Bella Italia" pracownikami właśnie z Hiszpanii ma też swoje inne uzasadnienie - Hiszpania słynie z najlepszych szefów kuchni. W ubiegłym roku aż siedem restauracji trafiło na listę 50 najlepszych restauracji prestiżowego rankingu World, stając się tym samym krajem o największej liczbie restauracji wyróżnionych w rankingu.

 

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.