Więcej pieniędzy dla rynku pracy z programu Kapitał Ludzki

- Rząd zdecydował o przesunięciu 130 mln euro w ramach unijnego programu Kapitał Ludzki - poinformowała minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. Więcej pieniędzy ma być na dofinansowanie przedszkoli oraz wsparcie ludzi młodych i starszych na rynku pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Więcej pieniędzy dla rynku pracy z programu Kapitał Ludzki

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

30 kwi 2013 14:32


Inaczej rozlokowanych zostanie ponad 130 mln euro. 50 mln zostanie przeznaczonych na przedszkola, a reszta na walkę z bezrobociem.

Drugie 50 mln euro pójdzie na wspieranie aktywności zawodowej. Głównie chodzi tu o samozatrudnienie dwóch grup osób: do 30. roku życia i po 50. roku życia.

Jak powiedziała Bieńkowska podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu, ponad 18 mln euro przeznaczonych będzie na wspieranie młodych osób niepełnosprawnych, a 7 mln euro dla tracących pracę z przyczyn leżących po stronie zakładu pracy.

Szefowa resortu rozwoju regionalnego wyjaśniła, że decyzja o przesunięciu pieniędzy jest spowodowana po pierwsze tym, że w trakcie wydawania pieniędzy europejskich widać, na jakie cele są one najlepiej wykorzystywane, a po drugie rząd chce wspierać pieniędzmi europejskimi określone cele. - Tym sposobem zwiększamy efektywność tych programów - wyjaśniła.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.