Wideo rekrutacja: Film zamiast normalnej rozmowy? Czemu nie

Od września 2015 r. będzie dostępne nowe narzędzie do procesów rekrutacyjnych - platformy Zapraszamnarozmowe.pl.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wideo rekrutacja: Film zamiast normalnej rozmowy? Czemu nie

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

16 lip 2015 11:00


Rozmowa rekrutacyjna nie musi być stresująca – przekonują twórcy platformy Zapraszamnarozmowe.pl. Narzędzie dostępne od września, to system zatrudniania pracowników oparty na wideorozmowach – korzystnych z punktu widzenia rekrutującego i rekrutowanego.

Celem usługi Zapraszamnarozmowe.pl jest usprawnienie procesów rekrutacji, tak aby z perspektywy pracodawcy były szybsze, tańsze i dające poczucie satysfakcji, a z perspektywy przyszłego pracownika – mniej stresujące.

Platforma dla hr-owców i pracodawców

Platforma dedykowana jest zarówno firmom pośredniczącym, jak i podmiotom samodzielnie prowadzącym działania rekrutacyjne. Ze względu na charakter rekrutacji w formie wideorozmowy poleca się ją szczególnie pracodawcom poszukującym osób na stanowiska, w których istotną rolę mogą pełnić kompetencje komunikacyjne np. handlowców, specjalistów ds. obsługi klienta, menagerów, czy wykładowców.

- Zalety Zapraszamnarozmowe.pl to przede wszystkim możliwość sprawdzenia większej liczby kandydatów w krótszym czasie. Usługa pozwala maksymalnie zestandaryzować proces rekrutacji, a tym samym ocenić potencjalnych pracowników na równych zasadach. Umożliwia także obniżenie kosztów rekrutacji – tłumaczy Łukasz Sójka, dyrektor zarządzający Atota, która jest odpowiedzialna za stworzenie usługi.

Jak działa Zapraszamnarozmowe.pl?

Za pomocą systemu, rekruter zaprasza kandydata na rozmowę wideo w trybie asynchronicznym. Na przygotowane pytania kandydat będzie mógł odpowiedzieć w dogodnym dla siebie terminie. Decyzją rekrutera jest, czy kandydat ma szansę na korektę nagrania. Narzędzie będzie dostępne na urządzenia mobilne, dzięki temu rekruter będzie mieć dostęp do spływających zgłoszeń w dowolnym czasie i miejscu.

W trakcie trwania rekrutacji możliwe jest wysyłanie wiadomości do kandydatów, otrzymywanie powiadomień o nadesłanych zgłoszeniach oraz uzupełnianie ich o oceny i komentarze.

Po zakończonej rekrutacji system Zapraszamnarozmowe.pl generuje automatyczne podsumowanie zawierające zestaw statystyki dotyczących procesu rekrutacji (liczba kandydatów, wskaźnik responsywności, czas poświęcony rekrutacji na dane stanowisko itp.).

- Wideo rekrutacja to innowacyjny trend, który na rynkach zachodnich zyskuje dużą popularność. Możliwość uczestniczenia i przeprowadzenia rekrutacji bez względu na miejsce i czas, przełamując ograniczenia dotychczasowych rozmów rekrutacyjnych, pozwoli firmom uelastycznić procesy zatrudniania i ułatwi im komunikację związaną z pozyskiwaniem nowych pracowników – komentuje Robert Łaniewski, prezes Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego (FROB)

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach 8. Osi Priorytetowej, Społeczeństwo informacyjne – zwiększanie innowacyjności gospodarki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Diego22 2017-09-21 15:43:21

Temat wideo rekrutacji jest bardzo interesujący, ale jak pokazało życie ten startup nie wypalił. Moim zdaniem, założyciele po prostu nie rozumieli jak działa branża rekrutacji i jak musi działać oprogramowanie by ją wspierać. Znacznie lepszą robotę zrobił zespól waywer.com i osobiście polecam ich rozwiązanie

Anonim 2015-07-16 14:36:16

Na Zachodzie większość rozmów odbywa się telefonicznie, gdyż wygląd ma ma mało istotne znaczenie. Do kontakt bezpośredniego prędzej czy później d dochodzi, ale raczej w etapach późniejszych.