Wideo rekrutacja: Film zamiast normalnej rozmowy? Czemu nie

0 0
Wideo rekrutacja: Film zamiast normalnej rozmowy? Czemu nie
Wideo rekrutacja to innowacyjny trend, który na rynkach zachodnich zyskuje dużą popularność (Łukasz Sójka, dyrektor zarządzający Atota, fot.mat.pras.)

Od września 2015 r. będzie dostępne nowe narzędzie do procesów rekrutacyjnych - platformy Zapraszamnarozmowe.pl.

Rozmowa rekrutacyjna nie musi być stresująca – przekonują twórcy platformy Zapraszamnarozmowe.pl. Narzędzie dostępne od września, to system zatrudniania pracowników oparty na wideorozmowach – korzystnych z punktu widzenia rekrutującego i rekrutowanego.

Celem usługi Zapraszamnarozmowe.pl jest usprawnienie procesów rekrutacji, tak aby z perspektywy pracodawcy były szybsze, tańsze i dające poczucie satysfakcji, a z perspektywy przyszłego pracownika – mniej stresujące.

Platforma dla hr-owców i pracodawców

Platforma dedykowana jest zarówno firmom pośredniczącym, jak i podmiotom samodzielnie prowadzącym działania rekrutacyjne. Ze względu na charakter rekrutacji w formie wideorozmowy poleca się ją szczególnie pracodawcom poszukującym osób na stanowiska, w których istotną rolę mogą pełnić kompetencje komunikacyjne np. handlowców, specjalistów ds. obsługi klienta, menagerów, czy wykładowców.

- Zalety Zapraszamnarozmowe.pl to przede wszystkim możliwość sprawdzenia większej liczby kandydatów w krótszym czasie. Usługa pozwala maksymalnie zestandaryzować proces rekrutacji, a tym samym ocenić potencjalnych pracowników na równych zasadach. Umożliwia także obniżenie kosztów rekrutacji – tłumaczy Łukasz Sójka, dyrektor zarządzający Atota, która jest odpowiedzialna za stworzenie usługi.

Jak działa Zapraszamnarozmowe.pl?

Za pomocą systemu, rekruter zaprasza kandydata na rozmowę wideo w trybie asynchronicznym. Na przygotowane pytania kandydat będzie mógł odpowiedzieć w dogodnym dla siebie terminie. Decyzją rekrutera jest, czy kandydat ma szansę na korektę nagrania. Narzędzie będzie dostępne na urządzenia mobilne, dzięki temu rekruter będzie mieć dostęp do spływających zgłoszeń w dowolnym czasie i miejscu.

W trakcie trwania rekrutacji możliwe jest wysyłanie wiadomości do kandydatów, otrzymywanie powiadomień o nadesłanych zgłoszeniach oraz uzupełnianie ich o oceny i komentarze.

Po zakończonej rekrutacji system Zapraszamnarozmowe.pl generuje automatyczne podsumowanie zawierające zestaw statystyki dotyczących procesu rekrutacji (liczba kandydatów, wskaźnik responsywności, czas poświęcony rekrutacji na dane stanowisko itp.).

- Wideo rekrutacja to innowacyjny trend, który na rynkach zachodnich zyskuje dużą popularność. Możliwość uczestniczenia i przeprowadzenia rekrutacji bez względu na miejsce i czas, przełamując ograniczenia dotychczasowych rozmów rekrutacyjnych, pozwoli firmom uelastycznić procesy zatrudniania i ułatwi im komunikację związaną z pozyskiwaniem nowych pracowników – komentuje Robert Łaniewski, prezes Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego (FROB)

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach 8. Osi Priorytetowej, Społeczeństwo informacyjne – zwiększanie innowacyjności gospodarki.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Na Zachodzie większość rozmów odbywa się telefonicznie, gdyż wygląd ma ma mało istotne znaczenie. Do kontakt bezpośredniego prędzej czy później d dochodzi, ale raczej w etapach późniejszych.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.