Według przedsiębiorców urzędy pracy są nieefektywne

Firmy nie mają dobrych doświadczeń z polskimi urzędami pracy. Zdaniem pracodawców urzędy powinny bardziej zabiegać o nawiązywanie relacji z biznesem i zmienić swoje myślenie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Według przedsiębiorców urzędy pracy są nieefektywne

PODZIEL SIĘ


Autor: InfoWire

25 lis 2015 8:20


Urzędy powinny zabiegać o nawiązywanie relacji z pracodawcami. Dzięki temu urzędnicy mieliby okazję poznać specyfikę funkcjonowania nowoczesnych prywatnych przedsiębiorstw. W konsekwencji, po uzyskaniu szczegółowych informacji, mogliby łatwiej wyszukiwać kandydatów z odpowiednimi kwalifikacjami na dane stanowiska.

- Jako firma nie możemy pochwalić się dobrymi doświadczeniami ze współpracy z UP. Dlatego chcemy zaprosić ich przedstawicieli do siebie, aby zapoznali się ze specyfiką naszej branży i wymagań, które stawiamy kandydatom. Być może dzięki temu, w efekcie połączenia sił, szybciej znajdowalibyśmy odpowiednich pracowników – mówi Iwona Frączkowska, dyrektor ds. personalnych w firmie FBSerwis.

Ważne jest zmienienie myślenia i funkcjonowania urzędów – przestawienie ich na kategorie komercyjne.

Wzorem do naśladowania pozostają rynki krajów zachodnich. W Wielkiej Brytanii urzędy pracy silnie współpracują z przedsiębiorcami i inwestują w nową technologię do poszukiwania pracowników.

Prężnie działa też aktywizacja zawodowa ekswojskowych oraz byłych więźniów. Podobnie sytuacja wygląda w Hiszpanii. Urzędnicy przesyłają tam do kandydatów nowe oferty pracy i szkoleń SMS-ami i mailami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

IMHO 2015-11-25 11:06:54

Najważniejsze, że w WB i Hiszpanii podają wysokość wynagrodzenia w ofercie pracy. Jeżeli nikt się nie zgłasza to pewnie za mało płacą.