Warszawa zdominowała mazowiecki rynek pracy

Osobom, które mieszkają w województwie mazowieckim najłatwiej znaleźć pracę w stolicy. Jednak mieszkańcy tego regionu, którzy nie planują przeprowadzki do stolicy lub codziennego dojeżdżania, również znajdą coś dla siebie. Pracowników poszukują także firmy radomskie, płockie i siedleckie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Warszawa zdominowała mazowiecki rynek pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

10 gru 2013 11:36


Warszawa i aglomeracja warszawska dominują na regionalnym rynku pracy pod każdym względem - na tym obszarze jest najwięcej ofert pracy i największe ich zróżnicowanie. Jak wynika z danych Pracuj.pl, z Warszawy pochodzi aż 9 na 10 ofert pracy.

Osoby mieszkające w pozostałych miastach Mazowsza mają mniejszy wybór, gdyż pracę można tam znaleźć głównie w sektorach strategicznych w skali lokalnej. Na przykład, podwarszawskie Błonie czy Grodzisk Mazowiecki oferują najwięcej pracy w branży logistycznej ze względu na znajdujące się tam centra logistyczne.

Widać też, że Warszawa bardziej potrzebuje specjalistów od zaawansowanych technologii, podczas gdy w pozostałych miejscowościach dominują oferty pracy dla handlowców i pracowników obsługi klienta.

Stosunkowo duża jest liczba ofert (25 proc.), w których pracodawcy z woj. mazowieckiego nie podają dokładnej lokalizacji miejsca pracy. Jedną z przyczyn takiego postępowania może być mobilny charakter pracy, np. w sprzedaży.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.