Warszawa, Wrocław czy Kraków: W którym mieście najłatwiej dostać pracę?

• Sprzedaż oraz budownictwo to branże z największą liczbą ofert pracy w skali kraju.
• Warszawa, Kraków i Wrocław to miasta, w których najłatwiej o pracę.
• Najmniej ogłoszeń o pracę odnotowano z kolei w Białymstoku, Kielcach i Olsztynie.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Warszawa, Wrocław czy Kraków: W którym mieście najłatwiej dostać pracę?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

20 kwi 2016 11:53


Według analizy rynkowej Adzuny z kwietnia 2016 r., szukający pracy powinni kierować się do Warszawy, Krakowa i Wrocławia, gdzie kandydaci znajdą 23 proc. wszystkich dostępnych wakatów w kraju. To właśnie one znalazły się na szczycie listy miast, w których najłatwiej o zatrudnienie w Polsce – średnio, o jedno stanowisko ubiega się tam mniej niż dwóch kandydatów.

Źródło: Adzuna Źródło: Adzuna

Gdzie najtrudniej o pracę?

W rankingu województw, woj. mazowieckie, śląskie i dolnośląskie wypadły najlepiej, podczas gdy woj. podlaskie znalazło się na ostatnim miejscu w analizie regionalnej, będąc najgorszym województwem do znalezienia pracy.

Czytaj też: Szukam pracy: 10 oryginalnych pomysłów na to, jak ją znaleźć

Pomimo spadku stopy bezrobocia i przyrostu liczby ofert pracy, w każdym województwie, woj. podlaskie wciąż pozostaje daleko w tyle pod względem liczby wakatów na bezrobotnego. Aktualnie w Białymstoku jest ponad 6 osób na jedno ogłoszenie pracy. Kielce i Olsztyn znajdują się niewiele dalej.

Źródło: Adzuna Źródło: Adzuna

"Gorące" branże

W pierwszym kwartale 2016 roku eksperci Adzuny zaobserwowali przyrost ofert pracy w sektorze IT, finansów, obsługi klienta. Z kolei sprzedaż oraz budownictwo to branże z największą liczbą ofert pracy w skali kraju. Służba zdrowia wypada w porównaniu najgorzej, gdyż oferuje niewiele ponad 3 proc. wszystkich dostępnych stanowisk.

- Stały wzrost liczby ofert pracy może napawać optymizmem. Stopa bezrobocia najniższa od 25 lat potwierdza celowość i skuteczność działań gospodarczych podejmowanych przez rządy kilku ostatnich lat - mówi Maria Woncisz, menedżer Adzuna Polska.

- Jednak trudno dziś wyrokować, na ile ta tendencja będzie trwała - ze względu na wiele czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Nie wiemy, na ile dotychczasowa polityka gospodarcza będzie kontynuowana, a na ile ulegnie zmianom - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.