Warszawa, Wrocław czy Kraków: W którym mieście najłatwiej dostać pracę?

0 0
Warszawa, Wrocław czy Kraków: W którym mieście najłatwiej dostać pracę?
W pierwszym kwartale 2016 roku eksperci Adzuny zaobserwowali przyrost ofert pracy w sektorze IT, finansów, obsługi klienta. (Fot. Shutterstock)

• Sprzedaż oraz budownictwo to branże z największą liczbą ofert pracy w skali kraju.
• Warszawa, Kraków i Wrocław to miasta, w których najłatwiej o pracę.
• Najmniej ogłoszeń o pracę odnotowano z kolei w Białymstoku, Kielcach i Olsztynie.

Według analizy rynkowej Adzuny z kwietnia 2016 r., szukający pracy powinni kierować się do Warszawy, Krakowa i Wrocławia, gdzie kandydaci znajdą 23 proc. wszystkich dostępnych wakatów w kraju. To właśnie one znalazły się na szczycie listy miast, w których najłatwiej o zatrudnienie w Polsce – średnio, o jedno stanowisko ubiega się tam mniej niż dwóch kandydatów.

Źródło: Adzuna
Źródło: Adzuna

Gdzie najtrudniej o pracę?

W rankingu województw, woj. mazowieckie, śląskie i dolnośląskie wypadły najlepiej, podczas gdy woj. podlaskie znalazło się na ostatnim miejscu w analizie regionalnej, będąc najgorszym województwem do znalezienia pracy.

Czytaj też: Szukam pracy: 10 oryginalnych pomysłów na to, jak ją znaleźć

Pomimo spadku stopy bezrobocia i przyrostu liczby ofert pracy, w każdym województwie, woj. podlaskie wciąż pozostaje daleko w tyle pod względem liczby wakatów na bezrobotnego. Aktualnie w Białymstoku jest ponad 6 osób na jedno ogłoszenie pracy. Kielce i Olsztyn znajdują się niewiele dalej.

Źródło: Adzuna
Źródło: Adzuna

"Gorące" branże

W pierwszym kwartale 2016 roku eksperci Adzuny zaobserwowali przyrost ofert pracy w sektorze IT, finansów, obsługi klienta. Z kolei sprzedaż oraz budownictwo to branże z największą liczbą ofert pracy w skali kraju. Służba zdrowia wypada w porównaniu najgorzej, gdyż oferuje niewiele ponad 3 proc. wszystkich dostępnych stanowisk.

- Stały wzrost liczby ofert pracy może napawać optymizmem. Stopa bezrobocia najniższa od 25 lat potwierdza celowość i skuteczność działań gospodarczych podejmowanych przez rządy kilku ostatnich lat - mówi Maria Woncisz, menedżer Adzuna Polska.

- Jednak trudno dziś wyrokować, na ile ta tendencja będzie trwała - ze względu na wiele czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Nie wiemy, na ile dotychczasowa polityka gospodarcza będzie kontynuowana, a na ile ulegnie zmianom - dodaje.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.