W sierpniu stopa bezrobocia w USA wyniosła 5,1 proc.

Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych w sierpniu wzrosła o 173 tys., podczas gdy w lipcu wzrosła o 245 tys.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W sierpniu stopa bezrobocia w USA wyniosła 5,1 proc.

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

4 wrz 2015 18:20


Liczba miejsc pracy w amerykańskim sektorze prywatnym wzrosła o 140 tys., podczas gdy miesiąc wcześniej wzrosła o 224 tys., po korekcie - podał amerykański Departament Pracy w komunikacie.

Stopa bezrobocia w USA w sierpniu wyniosła 5,1 proc., wobec 5,3 proc. w lipcu - podał amerykański Departament Pracy.

Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się stopy bezrobocia w USA na poziomie 5,2 proc. oraz że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrośnie o 217 tys. wobec 215 tys. w lipcu przed korektą, a w sektorze prywatnym wzrośnie o 204 tys. wobec 210 tys. miesiąc wcześniej przed korektą.

Departament Pracy podał również, że wskaźnik zatrudnienia, określający jaki odsetek ludności w wieku produkcyjnym pracuje zawodowo, wyniósł w lipcu 62,6 proc. wobec również 62,6 proc. miesiąc wcześniej.

Wynagrodzenia godzinowe wzrosły w lipcu o 0,3 proc miesiąc do miesiąca, wobec wzrostu o 0,2 miesiąc wcześniej. Tutaj spodziewano się w sierpniu odczytu 0,2 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.