W Przemyślu powstaje call center. Kogo zatrudnią?

W Przemyślu powstanie centrum usług biznesowych (call center) Grupy Kapitałowej Loyd. Do końca roku pracę znajdzie 40 osób, docelowo zatrudnionych ma tam zostać ok. 220.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Przemyślu powstaje call center. Kogo zatrudnią?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

22 paź 2014 16:38


Osoby pracujące w centrum zatrudnione będą na stanowiskach konsultantów telefonicznych i liderów zespołów sprzedażowych.

Cezary Lewiński, dyrektor zarządzający Sales Concept, spółki należącej do Grupy Kapitałowej Loyd podkreśla, że firmie szczególnie zależy na aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych, długotrwale bezrobotnych, uczącej się młodzieży oraz osób 50+.

- Nasza inwestycja w Przemyślu planowana była z myślą o osobach biernych zawodowo z powodów zdrowotnych i społecznych - zaznacza.

Czytaj też: Firmy w branży BPO poszukują młodych talentów. Kto ma szansę?

Firmie przy rekrutacji pomaga Powiatowy Urząd Pracy w Przemyślu. 28 października br. odbędzie się giełda pracy dla osób zainteresowanych zatrudnieniem w call center. - Wśród wymagań, jakie postawiła firma, jest poprawne posługiwanie się językiem polskim w mowie oraz komunikatywność. Liczymy, że zainteresowanie będzie duże - mówi dyrektorka urzędu, Iwona Kurcz-Krawiec.

Zaznacza, że w powiecie zarejestrowanych jest ponad 10 tys. osób bezrobotnych, a stopa bezrobocia wynosi 18,8 proc. - Dlatego każde miejsce pracy jest ważne, szczególnie że w Przemyślu dawno nie mieliśmy pracodawcy, który oferował prace biurowe - podkreśla Kurcz-Krawiec.

Zadowolenia z nowych miejsc pracy, które powstaną w Przemyślu, nie kryje też wiceprezydent miasta Grzegorz Hayder. Jak mówi, tego rodzaju inwestycje to zachęta dla innych przedsiębiorców, którzy chcieliby zainwestować w Przemyślu.

Czytaj też: Polska jednym z najlepszych miejsc na świecie dla BPO

Dodaje też, że samorząd rozmawiał z inwestorem od kilku miesięcy. - Głównie pomagaliśmy znaleźć odpowiednią siedzibę na potrzeby centrum usług biznesowych - zaznacza wiceprezydent.

Podobne centra jak to w Przemyślu Grupa Kapitałowa Loyd otworzyła już m.in. w Krakowie, Częstochowie czy Bytomiu oraz mniejszych miastach jak Myszków i Krosno.

Grupa planuje w najbliższych latach utworzyć na południu Polski docelowo ok. 15 centrów usług biznesowych; każde z nich to przynajmniej 150 nowych miejsc pracy.

Przemyskie centrum będzie mieściło się w budynku przy ulicy 3 Maja 27. Na początek pracę znajdzie tam 40 osób, docelowo 220.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.