W Polsce zabraknie rąk do pracy? A imigranci omijają nasz kraj szerokim łukiem...

0 0
W Polsce zabraknie rąk do pracy? A imigranci omijają nasz kraj szerokim łukiem...
fot. pixabay

Z raportu Boston Consulting Group wynika, że Polska jest w grupie krajów, które będą musiały stawić czoła niedoborom pracowników. Aby utrzymać dotychczasowe tempo rozwoju gospodarczego, będziemy w 2030 r. potrzebować ok. 20 mln pracowników.

Jak wynika z raportu, w 2030 r., kiedy Polska będzie potrzebowała 20 mln pracowników, aktywnych zawodowo będzie w naszym kraju tylko ok. 16 mln osób. Próbą ratowania tej sytuacji może być przyciągnięcie do pracy w Polsce obcokrajowców. Tu jednak eksperci z BGC również nie prognozują nic dobrego. Okazuje się - zgodnie z raportem BCG - że przyjazd do Polski rozważałoby jedynie 5-10 proc. respondentów (spośród ponad 200 tys. badanych z całego świata).

Czytaj też: Imigranci mogą być ratunkiem dla polskiego rynku pracy

Oznacza to, że Polska nie znalazła się w pierwszej 30. ani krajów, ani miast. Najpopularniejszymi kierunkami emigracyjnymi okazały się za to: USA, Wielka Brytania i Kanada. A jeśli chodzi o miasta, pierwsza dziesiątka przedstawia się następująco: Londyn, Nowy Jork, Paryż, Sydney, Madryt, Berlin, Barcelona, Toronto, Singapur, Rzym.

Czytaj też: Polska bez obcokrajowców się nie obejdzie. Musimy otworzyć się na imigrantów

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

 • Już dawno proponowałem posłom - i zero reakcji :( O czym my tu gadamy...
  Czy potrafimy zmienić nasze podejście do cudzoziemców? Czy nauczymy się, na wzór Ameryki, ściągać do Polski najwartościowsze kadry i kapitały oraz ich wiedzę i umiejętności? Możemy to zrobić. MUSIMY. Więcej = zobacz: facebook.com/notes/wojciech-banaszak/zielona-karta-za-kapita%C5%82/496183657103711
 • Ale pierdoły, omijać będą do czasu jak z pensji da się wyżyć ale na razie bieda, z Chin nie przyjadą bo lepiej u nich płacą wg rapartu w Polsce jest bardzo żle.

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.