W Polsce zabraknie rąk do pracy? A imigranci omijają nasz kraj szerokim łukiem...

Z raportu Boston Consulting Group wynika, że Polska jest w grupie krajów, które będą musiały stawić czoła niedoborom pracowników. Aby utrzymać dotychczasowe tempo rozwoju gospodarczego, będziemy w 2030 r. potrzebować ok. 20 mln pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Polsce zabraknie rąk do pracy? A imigranci omijają nasz kraj szerokim łukiem...

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

14 paź 2014 16:29


Jak wynika z raportu, w 2030 r., kiedy Polska będzie potrzebowała 20 mln pracowników, aktywnych zawodowo będzie w naszym kraju tylko ok. 16 mln osób. Próbą ratowania tej sytuacji może być przyciągnięcie do pracy w Polsce obcokrajowców. Tu jednak eksperci z BGC również nie prognozują nic dobrego. Okazuje się - zgodnie z raportem BCG - że przyjazd do Polski rozważałoby jedynie 5-10 proc. respondentów (spośród ponad 200 tys. badanych z całego świata).

Czytaj też: Imigranci mogą być ratunkiem dla polskiego rynku pracy

Oznacza to, że Polska nie znalazła się w pierwszej 30. ani krajów, ani miast. Najpopularniejszymi kierunkami emigracyjnymi okazały się za to: USA, Wielka Brytania i Kanada. A jeśli chodzi o miasta, pierwsza dziesiątka przedstawia się następująco: Londyn, Nowy Jork, Paryż, Sydney, Madryt, Berlin, Barcelona, Toronto, Singapur, Rzym.

Czytaj też: Polska bez obcokrajowców się nie obejdzie. Musimy otworzyć się na imigrantów

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Wojciech Banaszak, Szczecin 2014-10-15 20:48:29

Już dawno proponowałem posłom - i zero reakcji :( O czym my tu gadamy... Czy potrafimy zmienić nasze podejście do cudzoziemców? Czy nauczymy się, na wzór Ameryki, ściągać do Polski najwartościowsze kadry i kapitały oraz ich wiedzę i umiejętności? Możemy to zrobić. MUSIMY. Więcej = zobacz: facebook.com/notes/wojciech-banaszak/zielona-karta-za-kapita%C5%82/496183657103711

piotr3005 2014-10-15 09:04:52

Ale pierdoły, omijać będą do czasu jak z pensji da się wyżyć ale na razie bieda, z Chin nie przyjadą bo lepiej u nich płacą wg rapartu w Polsce jest bardzo żle.