W Polsce coraz trudniej znaleźć pracę

0 0
W Polsce coraz trudniej znaleźć pracę

- 72 procent ankietowanych Polaków uważa, że w ciągu ostatnich 25 lat nastąpiło pogorszenie w sferze możliwości znalezienia i utrzymania pracy - wynika z sondażu TNS Polska "Ćwierć wieku zmian - optymizm kontra pesymizm".

Badani wypowiadali się na temat 24 obszarów życia, oceniając zmiany, jakie dokonały się w ciągu 25 lat.

Obszar najlepiej oceniany przez badanych to wyposażenie gospodarstw domowych w sprzęt AGD. 85 proc. odpowiedzi było pozytywnych, 4 proc. - negatywnych, a 8 procent ankietowanych uważa, że sytuacja nie uległa zmianie.

Wysoko oceniono też zmiany, jakie nastąpiły w sferze usług telekomunikacyjnych - 84 proc. ankietowanych uznało, że nastąpiły zmiany na lepsze, 6 procent - że na gorsze, 9 proc. nie widzi zmiany.

73 proc. ankietowanych dostrzegło zmianę na lepsze, dotyczącą lotnisk i transportu lotniczego (6 proc. na gorsze, 13 proc. uznało, że sytuacja nie uległa zmianie).

Sieć drogową w Polsce pozytywnie ocenia 74 proc. ankietowanych. 13 procent uważa, że w tej sferze nastąpiły negatywne zmiany, a 10 - że nic się nie zmieniło.

Najbardziej negatywnie przez Polaków oceniana jest sfera pracy. 72 proc. ankietowanych uważa, że w wymiarze pracy - możliwości jej znalezienia i utrzymania - nastąpiło pogorszenie. Sytuację pozytywnie oceniło tylko 17 proc. badanych. 9 procent nie widzi różnicy.

62 proc. badanych wypowiada się negatywnie o publicznej służbie zdrowia (pozytywnie - 22 procent; 13 proc. badanych uważa, że sytuacja jest bez mian), a niemal połowa - o polityce prorodzinnej (46 proc. odpowiedzi negatywnych, 26 proc. pozytywnych, 18 proc. - neutralnych), czy pomocy państwa dla ludzi w trudnej sytuacji materialnej (47 proc. odpowiedzi negatywnych, pozytywnych - 27 proc. 17 proc. uważa, że nie ma zmian).

Bilans zmian w odniesieniu do większości aspektów życia okazał się pozytywny (w przypadku 19 obszarów więcej jest osób oceniających zmiany, które się dokonały, za dobre). Jednak negatywne i pozytywne opinie o zadowoleniu Polaków z życia równoważą się: 39 proc. ankietowanych uważa, że zmiany poszły w złym kierunku, a 38 proc., że w dobrym. 18 procent badanych uważa, że sytuacja nie uległa zmianie.

Badanie wykonano 11-16 kwietnia 2014 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.