W Polsce brakuje wykwalifikowanych pracowników fizycznych

- Zachłysnęliśmy się poprawianiem statystyk w zakresie szkolnictwa wyższego, natomiast kompletnie zaniechaliśmy edukowania na poziomie zawodowym - twierdzi Tomasz Walenczak, dyrektor regionalny Manpower Polska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Polsce brakuje wykwalifikowanych pracowników fizycznych

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd mediów/Money.pl

25 lis 2013 10:48


Jak podkreśla Tomasz Walenczak w rozmowie z Money.pl, na pierwszym miejscu w Polsce, wsród najbardziej poszukiwanych grup zawodowych są wykwalifikowani pracownicy fizyczni. Niestety, firmy wciąż mają problem z ich znalezieniem.

- Niemcy odbudowali szkoły zawodowe, które też na fali przemian miały różne kłopoty. Teraz już nie mają z tym tak dużych problemów jak u nas. U nas ciągle więcej się o tym mówi niż robi, choć widać pewne działania - mówi dla Money.pl Walenczak. - Szczególnie tam, gdzie firmy zaczynają współpracę ze szkołami na zasadzie patronackiej - dodaje.

W wywiadzie udzielonym portalowi Money.pl, podkreśla, że popyt na wysokowykwalifikowanych pracowników znacznie przewyższa podaż. Jak sobie tym radzić? - Nie można znaleźć kandydata ze wszystkimi oczekiwanymi umiejętnościami - mówi w wywiadzie. - W procesie rekrutacji lepiej jest postawić na cechy osobowościowe, które mają sprawić, że zatrudniony dostosuje się do organizacji w szybkim tempie i sprawnie wdroży w wykonywane obowiązki, oczywiście wcześniej już posiadając stosowne podstawy - radzi na Money.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.