W marcu bezrobocie nieznacznie spadło

• W marcu 2016 roku bezrobocie spadło o 0,3 pkt. proc. i wyniosło 10 proc.
• Według Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej tak dobrego wyniku w tym miesiącu nie było od 25 lat.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W marcu bezrobocie nieznacznie spadło

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

7 kwi 2016 18:42


Z danych resortu wynika, że na koniec marca 2016 r. w urzędach pracy zarejestrowanych było 1 mln 602,2 tys. osób. To o 50,4 tys. osób mniej niż w końcu lutego.

"Spadek bezrobocia to świetna wiadomość zarówno dla pracowników, poszukujących pracy, jak i pracodawców. To ważny sygnał, że sytuacja gospodarcza jest coraz lepsza, a firmy chcą zatrudniać" - powiedziała, cytowana w komunikacie ministerstwa, Elżbieta Rafalska, szefowa resortu rodziny pracy i polityki społecznej.

Bezrobocie spadło we wszystkich województwach. Według danych MRPiPS liczba bezrobotnych najbardziej zmniejszyła się w lubuskim (o 5,5 proc.), zachodniopomorskim (o 5,2 proc.) oraz pomorskim (o 3,6 proc.).

Poprawę - dodał resort - widać też w liczbie zgłaszanych do urzędów pracy przez pracodawców wolnych miejsc pracy. W marcu było ich więcej o 6,5 proc. niż w lutym (138,6 tys. zgłoszonych miejsc).

Stopa bezrobocia w porównaniu do marca ubiegłego roku zmniejszyła się o 1,5 punktu procentowego - z 11,5 proc. w końcu marca 2015 r. do 10 proc. w końcu marca 2016 r. W ciągu ostatnich 25 lat nie było tak niskiego bezrobocia w marcu jak w tym roku - dodał resort.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.