W Małopolsce poszukiwani są astronauci

• W Rzepienniku Biskupim w Małopolsce może powstać pierwsza w Polsce testowa baza księżycowa.
• Ruszyła selekcja na pierwszych pierwszych sześciu "astronautów".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Małopolsce poszukiwani są astronauci

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

19 kwi 2016 17:11


- To oddolna inicjatywa blisko 40 specjalistów z różnych dziedzin nauki, którzy chcą stworzyć wspólną platformę dla naukowców, nie tylko z Polski - mówi Wyborczej dr Agata Kołodziejczyk, koordynatorka projektu, na co dzień pracująca w Europejskiej Agencji Kosmicznej w Holandii.

Jak podaje Wyborcza, wraz z crowdfundingową kampanią na sfinansowanie projektu ruszyła selekcja pierwszych sześciu "astronautów", którzy w sierpniu spędzą w bazie dwa tygodnie.

Czytaj też: Dzień z życia astronauty... czysty kosmos

- Uczestnicy misji będą realizowali zgłoszone przez siebie projekty badawcze, wśród nich m.in. analizy spektometryczne pobranych przez łaziki próbek skał, czy dostosowywanie symulantów regolitu księżycowego na potrzeby uprawy roślin - mówi dr Jakub Mielczarek, wiceprezes Europejskiej Fundacji Kosmicznej.

- Od kandydatów oczekujemy dużej dojrzałości, doświadczenia, samodzielności myślenia, odpowiedzialności, kreatywności i generalnie poważnego podejścia do zadania. Bardzo ważna jest również zdolność sprawnego podejmowania decyzji, skutecznej komunikacji oraz umiejętność pracy w sytuacjach stresowych - zastrzegają koordynatorzy projektu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.