W lutym poszukiwano handlowców

0 0
W lutym poszukiwano handlowców
Największe zapotrzebowanie na pracowników zgłosili w lutym pracodawcy z branży handel i sprzedaż. (Fot.: Public Domain)

• W lutym na portalu Pracuj.pl opublikowano 40,7 tys. ogłoszeń o pracę.
• Najwięcej ofert pochodziło z branż: handel i sprzedaż, bankowość/ finanse/ ubezpieczenia oraz przemysł ciężki.
• Najczęściej publikowano ogłoszenia z województw: mazowieckiego, małopolskiego i dolnośląskiego.

Jak wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w lutym poziom bezrobocia wyniósł 10,3 proc. procent i jest to wynik o 1,6 pkt proc. niższy niż przed rokiem. Spadek bezrobocia świadczy o utrzymującej się tendencji wzrostowej na rynku pracy. Dane Pracuj.pl potwierdzają ten pozytywny trend. W porównaniu rok do roku, liczba ofert pracy w lutym 2016 r. wzrosła aż o 26 proc.

Z analizy ogłoszeń opublikowanych przez pracodawców na portalu Pracuj.pl wynika, że największe zapotrzebowanie na pracowników zgłosili w lutym pracodawcy z branży handel i sprzedaż. Opublikowali oni 7 785 ogłoszeń o pracę, co stanowiło prawie jedną piątą wszystkich ofert z lutego.

Kolejnymi branżami z największą liczbą opublikowanych ofert pracy były bankowość/finanse/ubezpieczenia  (5 264 ogłoszeń) oraz przemysł ciężki (3 665 ogłoszeń). W tych branżach zanotowano także znaczące wzrosty liczby opublikowanych ofert pracy, w porównaniu rok do roku. Wzrosty wynosiły odpowiednio: dla branży przemysł ciężki 36 proc., dla branży handel i sprzedaż 16 proc., natomiast dla branży bankowość/finanse/ubezpieczenia 14 proc.

Największy wzrost opublikowanych ofert pracy zanotowano natomiast w branży IT, było to niemal 40 proc. więcej ofert pracy niż przed rokiem. Także pracodawcy z branży przemysł lekki oraz produkcja dóbr szybkozbywalnych FMCG opublikowali w lutym więcej ofert pracy niż przed rokiem – wzrost odpowiednio o 35 proc. i 32 proc.

W lutym najczęściej poszukiwanymi specjalistami byli pracownicy: handlu i sprzedaży, obsługi klienta oraz IT  – liczba ofert pracy dla tych specjalistów dynamicznie wzrosła wynosząc 38 proc. dla specjalistów IT, 36 proc. dla ekspertów ds. obsługi klienta oraz 25 proc. dla pracowników handlu i sprzedaży.

Kolejny miesiąc z rzędu obserwuje się także wzrosty w kategorii HR/zasoby ludzkie – w lutym skok zapotrzebowania wyniósł 35 proc. Inni pracownicy, na których znacząco wzrosło zapotrzebowanie, to specjaliści z zakresu budownictwa (54 proc. więcej ofert pracy dla tych specjalistów) oraz produkcji  (37 proc.).

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.