W Łodzi rusza program stażowy dla młodych

0 0
W Łodzi rusza program stażowy dla młodych
Do tej pory udział zgłosiły m.in. Veolia, Poldem, Accenture, Fujitsu. (fot. pixabay)

To już szósta edycja programu stażowego „Młodzi w Łodzi". Oferta staży jest różnorodna - od prostych prac biurowych, poprzez stanowiska wymagające znajomości języków obcych czy specjalistycznych procesów IT.

"Już po raz szósty zapraszamy pracodawców z Łodzi i regionu do zafundowania staży - a tak naprawdę do znalezienia sobie pracowników, bo ok. 60 proc. uczestników programu znajduje stałe miejsce zatrudnienia w firmie, która organizowała staż. To obopólna korzyść - dla pracodawców, którzy mogą przetestować potencjalnych pracowników oraz dla młodych ludzi, którzy mogą zarobić na wakacje - staż to minimum 900 zł za miesiąc - i zdobyć zatrudnienie" - podkreśliła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Jak zaznaczyła prezydent, program "Młodzi w Łodzi" rozwija się - w 2015 r. liczba oferowanych staży podwoiła się w porównaniu do poprzedniego roku. Ponad 160 miejsc dla studentów i absolwentów przygotowało 55 firm. Z 80 proc. stażystów podpisano dłuższe umowy o pracę.

Do tej pory udział zgłosiły m.in. Veolia, Poldem, Accenture, Fujitsu. Oferta staży jest różnorodna - od prostych prac biurowych, poprzez stanowiska wymagające znajomości języków obcych czy specjalistycznych procesów IT. Obok dużych firm stażystów poszukują też niewielkie agencje kreatywne oraz Miejska Pracownia Urbanistyczna.

Dyrektor łódzkiego oddziału Fujitsu David Dean podkreślił, że jego firma zaangażowała się w program stażowy od początku jego istnienia, gdyż znakomicie wpisuje się on w plany rozwojowe Fujitsu.

"Przez te lata nasz oddział rozwinął się od jednego pracownika, którym byłem ja, do ponad tysiąca zatrudnionych. W ramach programu +Młodzi w Łodzi+ przyjęliśmy ok. 50 stażystów; połowa z nich otrzymała od nas kontrakty w działach RIM (ang. remote infrastructure management - zdalne zarządzanie infrastrukturą) oraz badań i rozwoju. Plany zakładają, że w ciągu najbliższych trzech lat centrum Fujitsu w Łodzi będzie zatrudniać dwa tysiące osób - będziemy nadal współpracować z uczelniami i magistratem, by pozyskiwać najzdolniejszych" - dodał.

W ramach projektu magistrat prowadzi kampanię promocyjną i rekrutację kandydatów. Przedsiębiorstwa są zobowiązane do ufundowania przynajmniej jednego płatnego stażu wakacyjnego. Nabór pracodawców trwa do końca lutego.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.