W lipcu najczęściej poszukiwano programistów

0 0
W lipcu najczęściej poszukiwano programistów


W lipcu najwięcej ofert pracy było skierowanych do programistów, doradców klienta, sprzedawców (sprzedaży detalicznej), inżynierów ds. oprogramowania i księgowych.

Lipcowe zestawienie monsterpolska.pl otwiera IT z 23 proc. udziałem w całej puli ogłoszeń. Liczba ofert pracy dedykowanych kandydatom specjalizującym się w tej dziedzinie, w ujęciu miesięcznym, wzrosła o 2 proc. Pracodawcy najczęściej poszukiwali programistów (39 proc.), inżynierów oprogramowania (13 proc.) oraz testerów (10 proc.).

Czytaj też: Programiści Java mogą zarabiać nawet 10 tys. zł

Kolejne w zestawieniu to oferty pracy z kategorii Obsługa Klienta i Logistyka / Zakupy / Transport z udziałem po 19 proc. w całej puli ogłoszeń na portalu. Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy miesiąc od początku tego roku, w którym liczba ofert pracy w obu tych kategoriach spadła (odpowiednio o -1 proc. i -5 proc.). Firmy poszukiwały głównie kierowców, kurierów oraz specjalistów ds. zakupów (kupiec). Blisko połowa rekrutacji w kategorii Obsługa Klienta (46 proc.) dotyczyła stanowiska doradca klienta.

Czytaj też: Polacy to dobrzy programiści i matematycy

Top 3 monsterpolska.pl zamyka kategoria Sprzedaż / Sprzedaż detaliczna z udziałem na poziomie 12 proc. W porównaniu z czerwcem, kategoria ta również zanotowała spadek o 1 proc. Prawie połowę (47 proc.) stanowiły oferty pracy dla przedstawicieli handlowych, 12 proc. dla specjalistów ds. sprzedaży, a 11 proc. dla doradców techniczno – handlowych. W przypadku Sprzedaży detalicznej, 68 proc. ofert pracy skierowanych było do sprzedawców, a 18 proc. do kierowników sklepu.
 
Oferty Centr Usług Wspólnych (SSC) oraz firm outsourcingowych stanowiły łącznie 21 proc. wszystkich zamieszonych w lipcu 2014 na monsterpolska.pl. Centra Usług Wspólnych rekrutowały przede wszystkim specjalistów z dziedziny IT (29 proc.),  pracowników działów Finanse / Księgowość (29 proc.) i Obsługi Klienta (13 proc.).

Największym zainteresowaniem firm outsourcingowych, tak samo jak w przypadku SSC, cieszyli się kandydaci specjalizujący się w IT, dotyczyło ich prawie 2/3 ogłoszeń. 11 proc. ofert skierowanych było do kandydatów z dziedziny Finanse / Księgowość / Controlling, a 6 proc. analityków biznesowych.

Liczba ofert pracy w lipcu wzrosła o 7 proc. w porównaniu z czerwcem, a jedną z najbardziej dynamicznie rosnących kategorii była analiza biznesowa, która odnotowała 35 proc. wzrost.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.