W lipcu najczęściej poszukiwano programistów


W lipcu najwięcej ofert pracy było skierowanych do programistów, doradców klienta, sprzedawców (sprzedaży detalicznej), inżynierów ds. oprogramowania i księgowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W lipcu najczęściej poszukiwano programistów

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

20 sie 2014 10:58


Lipcowe zestawienie monsterpolska.pl otwiera IT z 23 proc. udziałem w całej puli ogłoszeń. Liczba ofert pracy dedykowanych kandydatom specjalizującym się w tej dziedzinie, w ujęciu miesięcznym, wzrosła o 2 proc. Pracodawcy najczęściej poszukiwali programistów (39 proc.), inżynierów oprogramowania (13 proc.) oraz testerów (10 proc.).

Czytaj też: Programiści Java mogą zarabiać nawet 10 tys. zł

Kolejne w zestawieniu to oferty pracy z kategorii Obsługa Klienta i Logistyka / Zakupy / Transport z udziałem po 19 proc. w całej puli ogłoszeń na portalu. Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy miesiąc od początku tego roku, w którym liczba ofert pracy w obu tych kategoriach spadła (odpowiednio o -1 proc. i -5 proc.). Firmy poszukiwały głównie kierowców, kurierów oraz specjalistów ds. zakupów (kupiec). Blisko połowa rekrutacji w kategorii Obsługa Klienta (46 proc.) dotyczyła stanowiska doradca klienta.

Czytaj też: Polacy to dobrzy programiści i matematycy

Top 3 monsterpolska.pl zamyka kategoria Sprzedaż / Sprzedaż detaliczna z udziałem na poziomie 12 proc. W porównaniu z czerwcem, kategoria ta również zanotowała spadek o 1 proc. Prawie połowę (47 proc.) stanowiły oferty pracy dla przedstawicieli handlowych, 12 proc. dla specjalistów ds. sprzedaży, a 11 proc. dla doradców techniczno – handlowych. W przypadku Sprzedaży detalicznej, 68 proc. ofert pracy skierowanych było do sprzedawców, a 18 proc. do kierowników sklepu.
 
Oferty Centr Usług Wspólnych (SSC) oraz firm outsourcingowych stanowiły łącznie 21 proc. wszystkich zamieszonych w lipcu 2014 na monsterpolska.pl. Centra Usług Wspólnych rekrutowały przede wszystkim specjalistów z dziedziny IT (29 proc.),  pracowników działów Finanse / Księgowość (29 proc.) i Obsługi Klienta (13 proc.).

Największym zainteresowaniem firm outsourcingowych, tak samo jak w przypadku SSC, cieszyli się kandydaci specjalizujący się w IT, dotyczyło ich prawie 2/3 ogłoszeń. 11 proc. ofert skierowanych było do kandydatów z dziedziny Finanse / Księgowość / Controlling, a 6 proc. analityków biznesowych.

Liczba ofert pracy w lipcu wzrosła o 7 proc. w porównaniu z czerwcem, a jedną z najbardziej dynamicznie rosnących kategorii była analiza biznesowa, która odnotowała 35 proc. wzrost.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.