www.portalsamorzadowy.pl

W których województwach żyje się najlepiej?

0 0
W których województwach żyje się najlepiej?

W III kwartale 2013 roku we wszystkich województwach wzrosła liczba bezrobotnych: najwięcej przybyło ich w mazowieckim, najmniej w lubuskim. Wszędzie wzrosły także ceny, najbardziej w lubuskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i dolnośląskim.

W III kwartale 2013 r. zanotowano w Polsce umocnienie się tempa wzrostu gospodarczego – informuje Główny Urząd Statystyczny w opracowaniu „Sytuacja ekonomiczna województw”.

Nieznacznie poprawiły się podstawowe wskaźniki ekonomiczno-finansowe. Największą poprawę większości wskaźników zanotowano w przedsiębiorstwach województw podkarpackiego, podlaskiego i wielkopolskiego. Najgłębsze pogorszenie wszystkich wskaźników w przedsiębiorstwach województw świętokrzyskiego i dolnośląskiego.

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w okresie I–III kwartał 2013 r. było o 2,8 proc. wyższe niż w ub. roku. Przeciętne wynagrodzenia wzrosły we wszystkich województwach, najwięcej – w podkarpackim (o 4,4 proc.), lubuskim i pomorskim (po 3,7 proc). Najmniej – w świętokrzyskim (o 1,3 proc.) i śląskim (o 1,7proc.).

Zobacz cały artykuł i szczegółowe dane tutaj.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.